ВР посилила захист авторських прав після санкцій США проти України

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 травня 20185430

Верховна Рада України на засіданні у вівторок, 15 травня, підтримала в другому читанні і в цілому законопроект, який встановлює правила роботи організацій колективного управління (ОКУ) авторськими правами. Законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і суміжних прав» з правками, в тому числі внесеними під стенограму, підтримали 246 народних депутатів.

У документі наголошується, що ОКУ – це зареєстроване громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, що не має на меті отримання прибутку, засноване виключно правовласниками, діяльність якого спрямована на колективне управління майновими правами на об'єкти авторського права і суміжних прав.

Проект закону встановлює порядок і вимоги для акредитації та реєстрації ОКУ, особливості наповнення Реєстру таких організацій, а також регулює питання збору, розподілу та виплати ними винагороди власникам авторських прав. Планується визначити по одній ОКУ за кожною зі сфер колективного управління, за рахунок чого автор буде знати організацію, що відповідає за той чи інший напрямок діяльності. Крім того, в документі передбачені критерії відбору ОКУ: тільки ті організації, які мають найбільший репертуар, міжнародне визнання і підтримку правовласників, зможуть отримати відповідний статус.

Законопроект також передбачив зобов'язання ОКУ постійно звітувати про свою діяльність, повідомляти автору про використання його творів і про те, яка винагороду за це йому належить.

Нагадаємо, через недостатню протидію в Україні піратству США ввели проти України санкції: призупинили безмитне ввезення на американську територію 155 видів товарів з України в рамках Генералізованої системи преференцій, в рамках якої загалом можна було ввозити 3,5 тис. видів товарів. Під заборону потрапили деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, деякі електроприлади. В Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України повідомляли, що прийняття вже згаданого закону може виправити цю ситуацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук