ЄБРР вирішив виділити «Укрзалізниці» 150 млн доларів на піввагони

Інвестиційна програма має забезпечити підвищення ефективності діяльності підприємства, а також скорочення викидів парникових газів

ЕкономікаАндрій Стець, 9 листопада 20183880
ПАТ «Укрзалізниця» об'єднує шість регіональних залізниць і близько 140 інших структурних підприємств

Європейський банк реконструкції та розвитку й «Укрзалізниця» підписали довгострокову кредитну угоду про виділення банком 150 млн доларів на придбання нових вантажних піввагонів.

«Інвестиційна програма залізничного перевізника ПАТ «Українська залізниця» отримає значний внесок у формі кредиту від ЄБРР на суму 150 млн доларів. Кредит буде використаний для закупівлі до 6 500 відкритих вантажних піввагонів загального призначення за результатами відкритого міжнародного тендеру», - повідомив ЄБРР.

Інвестиційна програма має забезпечити підтримку обсягів перевезення «Укрзалізниці», значне підвищення ефективності діяльності підприємства, а також скорочення викидів парникових газів.

«Кілька годин тому підписали довгострокову кредитну угоду з ЄБРР на придбання нових вантажних піввагонів... Ми отримуємо $150 млн під хорошу відсоткову ставку. Вона нижча, ніж на банківському ринку України та міжнародних ринках капіталу. На ці гроші ми побудуємо найпопулярніший рухомий склад - вантажні піввагони», - своєю чергою повідомив у фейсбуці в.о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

За його словами, тендер на піввагони ЄБРР уже оголошено, перші поставки очікуються ще до кінця 2018 року.

«Ці вагони передамо в окремо створену дочірню компанію. Це дасть можливість установлювати реальні ринкові тарифи на вантажні перевезення, вагони зможуть працювати на ринку як приватний парк і заробляти значно більше, ніж парк інвентарний», - наголосив керівник «Укрзалізниці».

Умови кредиту не повідомляються, але, за словами Кравцова, ЄБРР запропонував хорошу відсоткову ставку.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року правління «Укрзалізниця» затвердила п'ятирічний план оновлення рухомого складу на суму 108 млрд гривень. За цей час планується купити й відремонтувати 96 тисяч одиниць рухомого складу.

ПАТ «Укрзалізниця» об'єднує шість регіональних залізниць і близько 140 інших структурних підприємств. В управлінні «Укрзалізниці» 21,6 тис. км залізничних шляхів, близько 4 тис. локомотивів і 123 тис. вагонів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук