За минулу добу в Україні зафіксували найбільшу кількість смертей з початку пандемії

Медики заявили про 21 летальний випадок за добу через Covid-19

Загальна динаміка захворюваності по Україні за останні кілька тижнів є досить стабільною, однак у деяких регіонах, зокрема на Буковині і на Львівщині, фіксують збільшення захворюваності

Станом на ранок 8 травня в Україні зафіксовано 361 летальний випадок від коронавірусу, 21 з яких – за останню добу. Це найбільша кількість смертей за добу від початку пандемії в країні: раніше 19 летальних випадків зафіксували 28 квітня, а досі у травні в середньому за день було 11-13 смертей.

Найбільше смертей за попередню добу (5) зафіксували в Чернівецькій області, яка лідирує за кількістю випадків захворювання на коронавірус (2097 випадків станом на 8 травня, що становить майже 15% усіх хворих в Україні). Загалом на Буковині різко зросла смертність від Covid-19: за попередній тиждень кількість летальних випадків збільшилася удвоє – з 26 до 53.

Станом на 8 травня від коронавірусу в Чернівецькій області померли вже 67 людей, що є найбільшим показником по Україні. В Івано-Франківській області, у якій довгий час (до 6 травня) фіксували найбільше летальних випадків по країні, станом на 8 травня померли 60 пацієнтів з Covid-19. На третьому місці за летальністю – Київ, де померло 32 людини з діагнозом коронавірус.

У Центрі громадського здоров'я та МОЗ зазначають, що померлі від коронавірусу переважно мали низку супутніх хвороб. Згідно з аналізом ЦГЗ 30 квітня 261 летального випадку, більше 70% померлих від ускладнень Covid-19 мали серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, печінки, легень, неврологічні хвороби та ожиріння. У 34% померлих було кілька захворювань: серцево-судинні та цукровий діабет, імунодефіцит та ожиріння, тощо. 90% померлих – це люди старші 50 років із супутніми захворюваннями.

У той же час в Україні збільшується кількість тих, хто одужав. Упродовж останніх кількох днів зафіксували три рекорди: 5 травня – 256, 7 травня – 299, 8 травня – 310 людей. Найбільше тих, хто перехворів на Covid-19, у Чернівецькій (301), Вінницькій (278), Тернопільській (254) та Кіровоградській (222) областях. Усього вилікувалися від коронавірусу станом на 8 травня вже понад 2700 людей.

Динаміка захворюваності загалом по Україні в останні кілька тижнів є досить стабільною. Рекорд за кількістю нових хворих був 23 квітня – 578. Відтоді за добу підтверджують переважно не менше 400 нових діагнозів Covid-19, у середньому – 450-500 випадків. Трапляються окремі спалахи про областях, зокрема, в Одеській, Дніпропетровській, Закарпатській, Харківській. На Львівщині три дні поспіль фіксують рекордну кількість нових хворих: 6 травня – 39, 7 травня – 42, 8 травня – 65 нових підтверджених діагнозів Covid-19, що є найбільшим показником серед областей за попередню добу.

Додамо, що раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що 3-8 травня в Україні очікується другий пік епідемії коронавірусу. У той же час міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже, що в останні кілька тижнів спостерігається «контрольована динаміка захворюваності».

Відтак з 11 травня уряд послаблює умови карантину в Україні, проте в деяких областях, де кількість хворих буде різко збільшуватися, можуть продовжити жорсткі обмеження. Так, за словами міського голови Львова Андрія Садового, карантин у місті послаблюватимуть лише за умови спадної динаміки. Через зростання кількості нових випадків коронавірусу на Львівщині у Львові скликали штаб швидкого реагування, на якому, ймовірно, вирішать, чи послаблювати карантин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук