«Захисти Конституцію – повідом про злочини»

Наталія Ван Доеверен-Готь
Головний лікар шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького, голова ГО «Львівська правозахисна ініціатива»

В найближчі дні Ви, дорогі українці та гості України, почуєте дуже багато солодкої брехні у фальшивих привітаннях перших осіб держави, областей, міст з Днем Конституції України.

Особливо багато буде у всіх ЗМІ Гаранта нашої Конституції, який немов соловейко буде співати про досягнення та як лисиця посміхатися, звітуючи про неіснуючі здобутки, невиконані обіцянки та «захищені» права людини.

Ми, українці, маємо дуже гарну Конституцію, яка мала б забезпечувати ряд наших прав, свобод, гарантій. А як же насправді?

Зупинюсь лиш на кількох найважливіших пунктах Основного закону.

- «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Як часто ми питаємо себе про збереження цих прав?

Чи покращився вкрай низький рівень життя та здоров’я українців за останні 4 роки? Можливо стала влада поважати честь і гідність людини? Чи живемо ми в безпеці?

- «Земля, її надра… ресурси, які знаходяться в межах території України є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади…»

Невже уповноважував український народ своїх слуг у владі на ріст у геометричній прогресії цін у вигляді комунальних послуг на продукти наших з вами ресурсів та надр? Під правом власності Українського народу слід розуміти 40 мільйонів українців, чи купку лояльних до Гаранта олігархів і чиновників?

- «Кожен має право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом».

Чи заслуговує народ з понад тисячолітньою історією на найнижчу заробітну плату в Європі при найбагатшому Президентові?

- «Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом».

Чому ж тоді український пенсіонер один з найбідніших у світі? Чому літні люди часами конають живцем від розпуки і безпорадності , віддавши усі життєві сили рідній країні та їі економіці?

- «Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».

А для чого в змагальному процесі доводити вину, якщо це може «намалювати» прокурор в день затримання, виконуючи політичне замовлення або підганяючи банальну статистику. А те, що в правовій країні називають «defamation of character» (шкода нанесена репутації особи та відповідальність за це) Українському правосуддю – далека перспектива.

- «Незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України. Вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється».

Чому ж тоді президентсько-прокурорсько-поліцейська вертикаль так наполегливо втручається у правосуддя? Чому статистика виправдань в судах останніми роками часами нижча, ніж у сталінські часи? А тим часом Україна – лідер за кількістю скарг у Європейський суд з прав людини.

Це лише маленька частина колективної наруги вищих державних мужів та мовчазних спостерігачів над нашою Конституцією. Насправді ж ми зіштовхуємось з порушеннями прав і свобод кожного дня, і найбільше до цих порушень докладаються ті, хто повинні захищати наші права.

Я щиро бажаю кожному українцю якнайшвидше привести до влади достойних людей, які стануть на захист верховенства права і зреалізують для кожного з нас хоча б статтю першу Основного закону: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава».

Для консолідації зусиль у нелегкій праці захисту прав людини запрошую долучатись до діяльності Львівської правозахисної ініціативи.

Ми закликаємо долучитись до всеукраїнського флешмобу: «Захисти Конституцію – повідом про злочини».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук