Замість двоповерхової вілли на вул. Єфремова у Львові можуть збудувати шестиповерхівку

СуспільствоІрина Знась, 17 січня 201519310

Графічний проект забудови ділянки по вул Єфремова у Львові. Фото Facebook

Під час громадського обговорення проекту забудови ділянки за адресою вул. Єфремова 26-28 у Львові, яке відбулось 16 січня у Львівській міській раді, архітектор Юліан Чаплінський, якому власник ділянки замовив проект будівництва на цій території, зазначив, що не бачить можливості збереження вілли, що розташована під номером 26.

За словами архітектора, в попередніх проектах забудови не передбачалось збереження сучасної вілли на вул. Єфремова, 26, однак він таки спробував внести її в майбутній ансамбль забудови. При цьому можливості цілісного збереження будинку він не бачить.

«На жаль я не бачу можливості зберегти віллу у тому вигляді, що є зараз. Якби мені поставили таку ціль, я б навіть не брався за розробку проекту», – сказав Юліан Чаплінський під час обговорення проекту майбутнього будинку.

Архітектор пропонує на ділянці звести шестиповерхову будівлю. При цьому у фасад буде «вплетено» частини фасаду сучасної вілли. Останній поверх буде «втопленим» та візуально не перевищуватиме лінію горизонту.

«Звісно це буде нове будівництво, ми й не кажемо, що це буде реконструкція. Однак ми розглядаємо можливість зберегти фасад старої вілли, який мені б хотілося залишити. Ця вілла раніше була перебудована і в радянський час розділена на 4 квартири», – зауважив архітектор.

Модель майбутньго фасаду. Фото Facebook

За його словами, він сам ініціював громадське обговорення проекту, щоб почути зауваження та ідеї від львів’ян.

Водночас мешканці будинку №15 по вул. Коновальця висловили побоювання, що майбутній будинок заступить їм світло, а сам процес будівництва негативно позначиться на сусідніх будівлях. Однак Юліан Чаплінський усі побоювання відкидає.

«Є норми і ми робили проект відповідно до них. І я дійсно докладу всіх зусиль, щоб нове будівництво не зашкодило сусіднім будинкам. Врешті якихось складних робіт, які б могли зашкодити сусіднім будинкам, там не передбачається. Навпаки, нова будівля тільки укріпить ті, з якими межуватиме», – додав Чаплінський.

При цьому на питання, чи власник ділянки подавав до Львівської міської ради якісь документи, щоб почати будівництво, він відповів, що ні, оскільки той не визначився із проектом.

Вілла на вул. Єфремова, 26. Фото: Facebook Дзвінка Калинець-Мамчур

Зазначимо, що зараз за адресою вул. Єфремова, 26 у Львові знаходиться вілла, побудована наприкінці ХІХ століття у стилі неоренесансну. Будинок не є в списку пам’яток архітектури. Юліан Чаплінський є вже третім архітектором, до якого звернувся власник будівлі львів’янин Олег Сластіон. Оскільки існуючий будинок розміщений у кварталі історичної забудови, проектні рішення повинні бути погоджені також в Міністерстві культури України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук