Онлайн-калькулятор вартості мита і ПДВ при ввезенні товарів за новими митними правилами

«Сплата податків просто»

БлогиЛевко Прокіпчук , 30 січня 2018 5225
Левко Прокіпчук
Екс-начальник Львівської митниці ДФС

Нещодавно побачив новину, що організатори акцій протесту на кордоні відмовились від наміру блокувати протягом усього дня у суботу, 27 січня, усі прикордонні переходи на Львівщині.

При цьому дещо змінили свої вимоги та обгрунтування. Так, організатори акцій повідомляють, що «раніше ми виступали за повне скасування усіх митних нововведень, зараз же ми порадились і вирішили, що нас влаштує, якщо депутати проголосують за скасування норми про «24 години». Тому ми вирішили завтра не робити акцію, щоб не створювати незручності для людей на кордоні. Акцію проведемо ближче до засідання Верховної Ради, яке має відбутись 6 лютого, щоб депутати не забули про наші вимоги. Попередньо акцію плануємо на наступну суботу, 3 лютого».

Без відповіді для мене щоправда залишилось питання чи 3 лютого при блокуванні не буде створено незручності для людей на кордоні.

Щодо обгрунтування, то зараз позиція організаторів зводиться до того, що «ми – не «човники». Більшість з нас – це люди, які хочуть раз на місяць поїхати за покупками до Польщі і вважаємо, що несправедливо нас ставити перед вибором: або ночуй у готелі, або плати мито. А 3 лютого акцію проведемо, аби ще раз наголосити на наших вимогах напередодні засідання Верховної Ради».

У звязку з цим вирішив ще раз наголосити, що для того, щоб раз в місяць зїздити за покупками, вартість яких перевищуватиме 50 євро і при цьому не платити податки не варто повністю скасовувати внесені зміни. Пропоную дещо змінити цю норму, передбачивши, що часові обмеження, встановлені п.191.2.3 та п.196.1.18 ПК України не поширюються у разі першого в’їзду громадянином на територію України впродовж календарного місяця.

Останнім часом питанню «човників» було присвячено дуже багато матеріалів, і ознайомлюючись з ними, очевидним для мене є факт, що позиція людей є діаметрально протилежна до цієї проблеми. Тому узагальнив переважну більшість пропозицій та зауважень та зареєстрував на сайті Верховної Ради три альтернативні петиції:

Збереження норми ПК України, що передбачає необхідність перебування за кордоном 24 години для можливості ввезення на територію України товарів без сплати податків вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг та внесення відповідної норми і в МК України (тут).

Внесення змін до норми ПК України, що передбачає необхідність перебування за кордоном 24 години для можливості ввезення на територію України товарів без сплати податків вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг, визначивши, що часові обмеження, встановлені п.191.2.3 та п.196.1.18 ПК України не поширюються у разі першого в’їзду громадянином на територію України впродовж календарного місяця (тут).

Скасування норми ПК України, що передбачає необхідність перебування за кордоном 24 години для можливості ввезення на територію України товарів без сплати податків вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг (тут).

Підтримка петиції, яка найбільше Вам до вподоби дасть, по-перше, розуміння депутатам наскільки масштабну підтримку мають «човники»; по-друге, дає цивілізовану альтернативу блокуванню для доведення своєї позиції.

P.S. Як і обіцяв раніше, даю онлайн-калькулятор «Сплата податків просто».

{{var_nb_10}}

За реалізацію окреме та великі спасибі Олександрові Заліському, який перший зголосився і взявся за виконання цієї ідеї. Тож, якщо у вас виникають питання, яку суму необхідно сплатити при перевезенні товару, ласкаво прошу використовувати цей калькулятор.

З його використанням можна розрахувати податки при переміщенні непідакцизного товару вартістю до 10000 євро. Для цього Вам потрібно відповісти на кілька запитань. Будьте уважні, треба заповнити обидві форми – і «Розрахунок ПДВ», і «Розрахунок мита». Внизу з'явиться результат - загальна сума податків, які треба заплатити.

Пам'ятайте, що вартість товару, який Ви переміщуєте можна довести касовими або товарними чеками, ярликами, іншими документами роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук