Голови УГКЦ та УПЦ (КП) закликали перенести хрести з єврейського цвинтаря у Самборі

Очільники Церков закликають освятити пам’ятник та перенести хрести, встановлені на місці єврейського кладовища у Самборі

Ієрархи звернулися до мешканців та влади міста з нагоди 100-річчя Листопадового чину та 75-х роковин знищення нацистами українських євреїв

Голова УГКЦ Блаженнійший Святослав спільно із головою УПЦ (КП) Патріархом Філаретом звернулися до духовенства та міської громади Самбора щодо вшанування 100-ліття відновлення української державності на Західноукраїнських землях. Вони закликали освятити пам'ятник, встановлений на місці єврейського кладовища у Самборі, а також з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу. Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.

«Для належного відзначення річниці відновлення нашої державності, усвідомлення міжнародної й міжнаціональної сутності української революції та наших національно-визвольних змагань, гідного вшанування наших героїв та жертв людиноненависницьких окупаційних режимів на нашій землі, вважаємо доцільним і просимо вас зробити все необхідне для того, щоби на місці розстрілу учасників визвольних змагань за незалежність України освятити пам'ятник, споруджений згідно з погодженим з громадою проектом», − наголосили у зверненні очільники Церков.

Вони нагадали, що цьогоріч 1 листопада виповнюється 100 років Листопадового чину, здійсненого Національною радою силами Українських січових стрільців, що призвело до встановлення влади Української Держави на землях Галичини та створення згодом Західноукраїнської Народної Республіки в роки Першої світової війни.

Вони також зазначили, що цього року та на початку наступного – 75 роковини знищення нацистами представників єврейської громади міста, християн, які їх переховували, а також розстрілу українських юнаків, які боролися за незалежність України в роки Другої світової війни.

«Цей рік є дуже символічним для вшанування пам'яті українців: християн та юдеїв, які віками жили і працювали пліч-о-пліч на цій землі, і кров'ю яких вона окроплена під час двох світових воєн», − переконані голови Церков.

«Цього дня благословляємо вам з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу, на глибоко символічне місце − цвинтар Січових стрільців. Поєднуючи таким чином нашу пам'ять про драматичні події двох світових воєн на нашій землі, ми надихатимемо теперішнє покоління на захист нашої Батьківщини в дні нової агресії. Закликаємо всіх людей доброї волі об'єднатися навколо цієї надважливої справи і запевняємо вас у нашій молитовний підтримці», − йдеться у спільному зверненні очільників УГКЦ та УПЦ (КП).

Раніше предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав спільно із предстоятелем УПЦ (КП) Патріархом Філаретом 25 вересня 2017 року уже зверталися до влади і мешканців Самбора на Львівщині із словами підтримки задуму облаштувати меморіальний комплекс у районі єврейського кладовища. «Нашим прямим обов’язком є пошанувати покійних, якої б національності чи релігії вони не були. Тому ми схвально ставимося до пропозиції облаштувати на цьому місці меморіальний комплекс, який представить історію співжиття українців і євреїв в трагічний період історії нашої землі, а також належним чином вшанує жертв тоталітарного окупанта», − наголошували тоді автори документа.

Як писав ZAXID.NET, на колишньому єврейському кладовищі у Самборі облаштують меморіальний парк «Пам’ятай». Тут свого часу німецькі окупанти масово розстрілювали євреїв, ромів, поляків, українців. Їх тут же поховали у братніх могилах, але на місці майже немає жодних розпізнавальних знаків, які б свідчили про захоронення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук