Уряд ухвалив нові правила передачі в оренду державного та комунального майна

Аукціони відбуватимуться публічно на «Prozorro.Продажі»

Кабінет міністрів затвердив нові правила передачі в оренду державного та комунального майна. Відтепер проведення аукціонів відбуватиметься в державній торговій системі «Prozorro.Продажі».

Нагадаємо, 1 лютого 2020 року в Україні набув чинності закон «Про оренду державного та комунального майна», який регулює правові, економічні та організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, що перебуває в державній та комунальній власності.

Як повідомила прес-служба міністерства економіки, закон змінив процедуру передачі майна в оренду та запровадив низку новацій. Зокрема, інформацію про усі потенційні об’єкти оренди як державного, так і комунального майна публікуватимуть у відкритих переліках. Окрім того, замість формальних конкурсів, що імітували конкуренцію, запроваджуються електронні аукціони. Також угоди оренди державного та комунального майна будуть публікувати в електронній торговій системі.

На виконання закону уряд розробив проект постанови «Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна», яка деталізує процедуру передачі майна в оренду. У ній вказане, що державне підприємство «Prozorro.Продажі» стає відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи.

Як повідомила прес-служба ДП «Prozorro.Продажі», порядок докладно описує процес формування переліків потенційних об’єктів оренди. Таких переліків буде два: перелік майна, що передаватимуть в оренду на електронному аукціоні, та перелік майна, яке передаватимуть за пільговою процедурою. Орендарі зможуть ініціювати процес оренди цікавого для них майна самостійно. Всі переліки спочатку публікуватимуть у відкритому доступі, а з жовтня 2020 року – вже в єдиній системі.

Зазначається, що процедура електронних аукціонів через торгову систему «ProZorro.Продажі» буде аналогічною до тієї, яку вдало використовують у малій приватизації.

«Більше жодних торгів «за закритими дверима». Максимально спрощений доступ для участі в аукціонах для всіх охочих. Зрозумілі правила участі та онлайн перегляд перебігу будь-якого аукціону і, звичайно, публікація результатів. Під час передачі майна на аукціонах буде значно менше вимог до цільового використання приміщень», – йдеться в повідомленні «Prozorro.Продажі».

Окрім того, змінюється порядок передачі в оренду майна без аукціону пільговим категоріям орендарів. Зазначається, що пільгова передача повинна бути обґрунтована, тож вона більше не буде можливістю отримати державне чи комунальне майно на особливих умовах з подальшим використанням не за призначенням.

Слід зазначити, що у місцевих органів влади раніше не було єдиної статистичної інформації про фактичних орендарів і рівні орендних ставок, за якими комунальне майно передається в користування.

2018 року Львів посів перше місце серед українських міст за продажем майна через систему ProZorro.Продажі. У 2018 році міський бюджет Львова тримав 138 млн грн за продаж та оренду майна на електронних ау

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук