Карантин вдарив по закордонному туризму і стимулював внутрішній
До теми
-
Щасливого польоту і м’якої посадки!.
Як змінилися правила авіаперельотів через пандемію Covid-19 ZAXID.NET - Базам відпочинку в Україні дозволять працювати із 10 червня ZAXID.NET
- Іспанія з 1 липня скасовує обов'язковий карантин для туристів ZAXID.NET
- Через Covid-19 у світі закрилося 96% туристичних напрямків ZAXID.NET
Через коронавірусні обмеження обсяги міжнародного туризму цьогоріч можуть впасти на 60%. А за найпохмурішим сценарієм — і на всі 80%. Такі песимістичні прогнози робить Всесвітня туристична організація. У сфері мандрів підраховують колосальні збитки. Мандрівники сидять зачиненими у своїх країнах. Однак охочі до пригод бачать у нових реаліях і позитив. До прикладу, поштовх до розвитку внутрішнього туризму.
Мандрівниця Христина Жук за сім років відкрила для себе 59 іноземних країн — від Австрії до Ірану, від Грузії до М’янми. Каже: «Ну, якщо вже мене відправили на цю планету, на цю Землю, то я вже маю кожен куток подивитися. Україна — це маленька моя хатинка. А весь світ — це моє село».
Цього літа мандрівниця планувала відвідати Кіпр. Іще до початку карантину замовила житло. Але зачинені кордони перекреслили плани. Дівчина розповідає: «Я бронювала житло за програмою Airbnb. Цей ресурс поставився з розумінням до туристів і власників квартир. І повернув кошти в повному обсязі.
Відтак Христина сфокусувалася на внутрішньому туризмі. В Україні дуже любить Дземброню на Франківщині, Бакоту на Хмельниччині, а також Буцький та Актівський каньйони. Одна із переваг — такі поїздки не спустошують кишеню. Мандрівниця зазначає: «У нас реально дуже дешеві і продукти харчування, і житло, і послуги. Наприклад, рафтинг в Європі буде дуже дорогим. А в нас я заплатила 500 грн за 2 години».
Але й недоліків не бракує. Зокрема, часто можна натрапити на низький рівень сервісу. Христина пояснює: «Потрібно зі всіма торгуватися. Потрібно вибивати собі постіль, рушники. Ну, наприклад, ми недавно знімали котедж. Не такий вже й дешевий. Але двері в ванній і туалеті там не закриваються. Тому що вони іншого розміру».
Якщо Христині повернули гроші за житло без труднощів, то інша ситуація з авіаквитками. У цьому переконався львів’янин Роман Миленький, який навесні хотів полетіти у Краків. Квитки замовив на сайті лоукостера. Чоловік розповідає: «Приблизно 2 місяці я хотів повернути гроші. Ryanair мені відмовляв. Але натомість мені дали ваучер на переліт. Якщо за 12 місяців я ним не скористаюся, то зможу повернути кошти».
Також він розповів, що його тітка планувала летіти із Чорногорії до Львова і назад. Квитки замовляла через посередника, який спершу взагалі відмовлявся іти назустріч клієнтам. Чоловік каже: «Після 2 чи 3 місяців постійних дзвінків і листувань вона домоглася того, що їй все-таки змінили дату вильоту на жовтень. Але оскільки весь світ говорить, що в жовтні знову може бути карантин, не відомо, що буде далі».
Потужного удару коронавірус завдав і турагенціям. Директорка турбюро Seaiside.club Анна Ніколаєва працює з дому і сама на себе. Згадує кризу у своєму бізнесі під час Революції Гідності. Коли й іноземці боялися їхати до нас, і українці не поспішали за кордон. Але зараз скрута значно сильніша. Анна зазначає: «Якщо туристична агенція винаймає офіс і ще й має найманих працівників, то це величезні збитки. В моєму випадку все було не так болісно. Але, скажімо, за весну тільки платила податки і переносила вильоти туристів».
Здебільшого туристи просять перебронювати тури в теплі краї аж на осінь чи навіть зиму. І лише 2-3% клієнтів воліють повернути кошти. Навіть попри те, що за умовами договорів частину грошей втрачають.