Коломойський через суд скасовує заборгованість за кредитами НБУ, виданими «ПриватБанку»
Загалом українські суди ухвалили вже три рішення на користь Коломойського у справі про націоналізацію «ПриватБанку»
Колишній власник націоналізованого «ПриватБанку» Ігор Коломойський подав нові позови до Господарського суду Києва проти Національного банку України (НБУ) і «ПриватБанку». Як повідомило видання «Новое время» з посиланням на джерела в юридичних колах, Коломойський подав п’ять позовів, якими оскаржує п’ять кредитних договорів та свою особисту поруку за ними.
Як сказано в публікації, непрямим підтвердженням цих позовів є одне з проваджень, опубліковане у реєстрі судових рішень. Видання також повідомило, що перші слухання пройдуть 10, 22 і 23 травня.
Юристи пояснили такий крок Коломойського бажанням «підстрахувати рішення» Печерського райсуду, який задовольнив позов олігарха про розірвання договору особистої поруки за кредитами рефінансування, які НБУ видав «ПриватБанку» на суму 9,2 млрд грн ще до його націоналізації.
«Подача Ігорем Коломойським нових позовів до Господарського суду Києва про визнання недійсним його поруки перед НБУ за кредитами рефінансування “ПриватБанку”, серед іншого, може свідчити про обізнаність його юристів щодо відсутності правових наслідків, на які розраховував позивач при зверненні до суду», – повідомили в юридичній компанії Asters.
Нагадаємо, 18 квітня, за три дні до другого туру президентських виборів, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації «ПриватБанку». Мінфін оскаржив це рішення.
Цей же суд ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення НБУ щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
Третє рішення на користь Коломойського ухвалив Печерський райсуд Києва, і скасував, таким чином, поруку Коломойського за 9,2 млрд грн кредиту НБУ, виданих «ПриватБанку» до його націоналізації, яка відбулася 18 грудня 2016 року.
Наразі ці три рішення ще не набули законної сили.