Штаб Зеленського відкинув його причетність до низки останніх скандальних судових рішень
Йдеться про рішення Окружного адмінсуду Києва щодо «ПриватБанку», а також про рішення Конституційного суду щодо незаконного збагачення
До теми
Речник команди переможця президентських виборів, шоумена Володимира Зеленського Дмитро Разумков назвав необґрунтованими звинувачення на його адресу в причетності до низки резонансних подій, зокрема рішень судів про незаконність націоналізації «ПриватБанку» та декриміналізацію незаконного збагачення.
«Це унікальний випадок, коли при владі винні не “попередники”, а “наступники”, які ще навіть не розпочинали виконання своїх обов’язків», – написав Дмитро Разумков у Facebook у вівторок, 23 квітня.
Він висловив подив у зв’язку з тим, як Зеленський може бути причетний до рішення суду щодо визнання незаконною націоналізацію «ПриватБанку».
«“Реформований” президентом суд приймає рішення про те, що націоналізація банку була незаконною. Виходячи з цього, є чотири варіанти: або хтось із “кураторів АП щодо судів” домовився з [українським олігархом Ігорем] Коломойським, або так підклали свиню новому президенту, або ніхто систему не зміг до кінця реформувати і вона така як була, або націоналізацію було здійснено з порушеннями процедур. Запитання: до чого тут Зеленський?» – написав він.
Речник команди Зеленського також назвав «реваншизмом» декриміналізацію незаконного збагачення.
«Петро Олексійович прогнозує, що суд скасує електронне декларування, і це призведе до втрати безвізу… Питання, а хто делегував до Конституційного суду цих суддів? Чи не поки що легітимний гарант Конституції? Чи не Верховна Рада, на яку донедавна Порошенко мав повний вплив? Шестеро суддів – квота президента, шестеро – Ради, і це поки що їхня відповідальність, а не нової влади. І ще, на кому політична відповідальність за те, що ці судді “помножили на “0” статтю про незаконне збагачення? Це і є справжній “реваншизм” від команди Порошенка», – висловив думку Дмитро Разумков.
Нагадаємо, за останні кілька місяців перед президентськими виборами, коли соціологічні опитування почали показувати перемогу Володимира Зеленського, українські суди ухвалили низку скандальних рішень. Зокрема, наприкінці лютого Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення. Відтак усі кримінальні справи, відкриті за цією статтею, закрили.
Крім того, наприкінці березня суд скасував заборону на в’їзд в Україну російському акторові Федору Добронравову, який в 2014 році підтримав анексію Криму, а також скасував заборону на показ серіалу «Свати», в якому знімався Добронравов і який випустила студія «Квартал-95», керівником якої є Зеленський. З часу накладення цих заборон «кварталівці» домагалися скасування цих заборон в судах, однак до кінця березня ця боротьба була безуспішною.
Також 18 квітня суд визнав націоналізацією «ПриватБанку» незаконною. Нагадаємо, до націоналізації «ПриватБанку» цей банк належав олігархові Ігореві Коломойському. Між Зеленським і Коломойським є бізнес-партнерство. Зокрема, проекти Зеленського виходять на телеканалі «1+1», підконтрольному Коломойському. Крім того, адвокат Коломойського працює в штабі Зеленського.
Також 22 квітня суд призупинив процес примусового перейменування УПЦ МП.
Інавгурація Зеленського як президента має відбутися до 3 червня.