Львівська облрада виділила ₴315 млн на розвиток мережі автодоріг

ЕкономікаІрина Рєвунова, 5 грудня 201713951
Перелік доріг для ремонту у 2018 році затвердить профільна комісії ЛОР

У вівторок, 5 листопада, депутати Львівської облради затвердили програму розвитку мережі автодоріг у 2018-2020 роках, якою передбачила 315 млн грн на ремонт доріг та безпеку дорожнього руху у 2018 році. За таке рішення проголосували 57 депутатів ЛОР.

Як зазначається у затвердженій депутатами програмі, з 2018 році на баланс Львівської ОДА передадуть майже 6,5 тис. км доріг загального користування місцевого значення.

Згідно з програмою, у 2018 році на програму розвитку доріг та безпеки руху з обласного бюджету витратять 315 млн грн, що майже в півтора разу більше, ніж у 2017 році.

180 млн грн піде на ремонт доріг загального користування, а також на співфінансування ремонтів доріг, фінансування яких відбувається з держбюджету.

Разом з тим, перелік доріг, які ремонтуватимуть цьогоріч, поки не затверджений. Після затвердження програми Служба автодоріг, управління поліції і Укрансбезпеки, райадмністрації та депутати облради мають подати департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА переліки доріг, які потребують ремонту. Після укладення остаточних списків доріг для ремонту у 2018 році їх має погодити профільна комісія облради.

100 млн грн витратять на ремонт доріг загального користування і комунальних доріг за умови співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел. При цьому кожен район отримає по 5 млн грн і самостійно визначатиме дороги для ремонту. Для отримання коштів на ремонт комунальних доріг міста обласного значення мають оплатити не менше 50% від обсягу фінансування обласного бюджету, інші міста – не менше 30%, села – не менше 10%.

Крім того, цьогоріч вперше в програмі розвитку доріг цільово передбачені кошти на безпеку дорожнього руху. На ці заходи планують витратити 15 млн грн. Раніше кошти на безпеку руху виділяли з бюджету окремо від програми розвитку доріг.

За словами в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку ЛОДА Романа Кокотайла, 12 з 15 млн грн підуть на співфінансування міжнародного проекту з безпеки дорожнього руху і становитимуть 10% від загальної вартості проекту. У межах проекту планують освітити 226 пішохідних переходів і 228 км доріг, встановити «розумні» світлофори, які за допомогою програмного забезпечення регулюватимуть трафік.

Потреба в заходах з безпеки руху в програмі мотивується різким зростанням кількості ДТП на Львівщині. Так, за даними Нацполіції, у 2015 році на дорогах області сталися 9,3 тис. ДТП, у 2016 році – 11,4 тис. ДТП, за 10 місяців 2017 року – майже 8,6 тис. ДТП, тобто на 22,2 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Цьогоріч у ДТП загинули 255 людей, травмовані – 2766, що значно більше, ніж у попередні роки.

Ще 20 млн грн залишать у резервному фонді дорожньої інфраструктури на випадок надзвичайних ситуацій.

Додамо, що в межах децентралізації дорожнього фонду близько 120 тис. км доріг у 2018 році передадуть місцевим адміністраціям. Крім того, з 1 січня буде створений Державний дорожній фонд, 35% коштів якого спрямовуватимуться на фінансування будівництва та ремонту автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах області.

Крім того, 2018 році за кошти Програми транскордонного співробітництва України та Польщі планують модернізувати загалом 23 км доріг, зокрема на Львівщині: Мостиська – Краківець, Старичі – Шкло та Шкло – Новояворівськ.

Нагадаємо, 2016 році з обласного бюджету на ремонт доріг витратили 309 млн грн, у 2017 році – 230 млн грн. Дороги ремонтували також коштом державного бюджету та за кошти від митних платежів та інвестицій. Загалом на ремонти доріг у 2017 році витратили близько 2 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук