Львівська облрада звернулася до уряду з вимогою розслідувати причини обвалу біля Трускавця

Фонд держмайна не готовий вживати санкцій до інвестора «Полімінералу» за обвал

Заступник голови Фонду держмайна Юрій Нікітін зазначив, що інвестор «Полімінералу» не мав можливості законсервувати рудник №2, де стався обвал

Фонд держмайна найближчим часом не має наміру вживати заходів відносно інвестора ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» на Дрогобиччині, де 30 вересня стався обвал на землях недіючого рудника №2 внаслідок землетрусу. Цей рудник перебуває у державній власності, попри те, що підприємство було придбане у 2013 році компанією «Райз», заявив під час засідання сесії Львівської облради у середу, 25 жовтня заступник голови Фонду держмайна Юрій Нікітін.

За його словами, ФДМУ буде готовий ініціювати санкції відносно інвестора, яким тепер є ТзОВ «Зорема Вест», лише у тому випадку, якщо під час розслідування доведуть, що невиконання ним інвестиційних зобов’язань призвело до обвалу.

Разом із цим, Юрій Нікітін у своєму виступі пояснював, чому інвестор не здійснив консервацію рудника.

Він зазначив, що раніше із власником було домовлено, що він внесе корективи у проект його відновлення. Однак потім державні посадовці цей рудник вирішили повернути у державну власність, подавши позов про розірвання угоди купівлі-продажу.

«Приватний власник був позбавлений права щось робити», – зазначив Нікітін.

За його словами, у межах згадуваної судової справи була укладена мирова угода, й опісля у липні 2017 року ФДМУ уклав з інвестором договір про те, що до червня наступного року він розробить новий проект консервації рудника №2. Юрій Нікітін припустив, що півторарічна пауза у виконанні зобов’язань, зокрема природоохоронних, могла привести до негативних наслідків, однак це має довести розслідування.

Депутати Львівської облради підтримали звернення до Кабінету міністрів з проханням створити державну комісію, яка б розслідувала причини обвалу та роль у цьому власників підприємства. Також депутати адресували звернення з проханням активізувати розслідування до прокуратури Львівської області, управління СБУ у Львівській області та ГУ НП у Львівській області.

Інвестора зобов’язали щороку звітувати про виконання зобов’язань і стан справ на «Полімінералі» на сесії Львівської облради.

Як інформував ZAXID.NET, Львівська облдержадміністрація звернулася до уряду з проханням виділити із держбюджету 214,2 млн грн для перенесення об’єктів інфраструктури із зони впливу рудника №2, зокрема 113 млн грн необхідно на будівництво обходу аварійної ділянки дороги Східниця-Пісочне, а 80 млн грн – на будівництво магістрального водогону Гірне-Дрогобич.

Львівська облрада 10 жовтня проголосувала за виділення з бюджету Львівщини 1,5 млн грн на проведення моніторингового дослідження, яке має дати відповіді щодо подальшого розвитку ситуації у зоні впливу рудника «Полімінералу».

Додамо, за даними аналітичної системи YouControl, кінцевим бенефіціаром ТзОВ «Зорема Вест» є Олег Бахматюк.

Нагадаємо, у ніч на 30 вересня внаслідок землетрусу поблизу Дрогобича та Трускавця на Львівщині утворилося провалля діаметром 300 метрів та глибиною до 50 метрів. У зоні недіючих розробок «Полімінералу» над старою карстовою пустотою обвалилося склепіння. На цій території існують значні підземні порожнини, утворені внаслідок активного видобутку калійних солей у 70-80-х роках минулого століття. Науковці і сейсмологи багато років поспіль попереджали про небезпеку обвалів цих порожнин під дією локальних землетрусів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук