Маркіян Мальський прокоментував вручення підозри у незаконному продажі землі під «Едем Резорт»

Маркіян Мальський прокоментував вручення підозри у незаконному продажі землі під «Едем Резорт»
Екс-голова ЛОДА Маркіян Мальський заявив про готовність допомагати слідству, однак вини ЛОДА у продажі землі з озером екс-нардепу не бачить

Екс-голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський, якому 9 червня офіційно вручили підозру у незаконному продажі 15 га земель курорту «Едем Резорт», вперше прокоментував обвинувачення. У коментарі ZAXID.NET він зазначив, що в підготовлених на підпис документах не вказувалося, що йдеться про землі водного призначення, які не можна відчужувати. Оскільки не ЛОДА вносить у реєстри офіційну інформацію про землю і ЛОДА не має повноважень перевіряти правдивість цієї інформації, то й вини посадовців облдержадміністрації у цій ситуації немає.

«Суть підозри зводиться до того, що робота ЛОДА в частині перевірки інформації про земельні ділянки на десятки років організована неналежно. Це провадження стосується документа, датованого 7 серпня 2019 року. На той момент я перебував на посаді близько місяця. Процедура оформлення у власність конкретно цієї ділянки орендарем розпочалася ще у 2018 року. І я вірю, що в процесі слідства належно встановлять ці та інші обставини, наразі ж це не так. Тому я вважаю оголошену підозру передчасною і безпідставною», – заявив Маркіян Мальський.

За його словами, в інформації про ділянку, яку дозволили продати курорту екс-нардепа Ігоря Кривецького, вказувалося, що йдеться про землі рекреаційного призначення, а не водного фонду, які не підлягають відчуженню. Оскільки ці дані у реєстри вносять інші держоргани, вини ЛОДА у продажі землі з озером немає.

«Не ЛОДА винна у цій ситуації, адже передумовою для винесення усіх рішень ЛОДА, що стосуються земельних ділянок, є інформація із офіційних джерел про статус цих ділянок. Цю інформацію вносять профільні державні органи. Є багато державних органів, які здійснюють нагляд за охороною водних об'єктів, і печатки всіх цих органів присутні на документах [по цій ділянці], в яких немає відомостей про розташовані там водні об'єкти. У посадових осіб ЛОДА відсутні спеціальні знання чи навіть повноваження перевстановлювати чи навіть переоцінювати інформацію щодо статусу земель, що внесена у Держземкадастр та інші офіційні документи», – додав екс-голова Львівської ОДА.

Він заявив, що готовий до слідчих дій і сам зацікавлений у розкритті злочину, якщо в цій ситуації він дійсно є.

Зазначимо, підозру Маркіяну Мальському вручили 9 червня ввечері. Головна прокурорка Львівської області Ірина Діденко заявила, що екс-керівник ЛОДА незаконно продав 15 га землі із озером ТзОВ «Узлісся»,. Йдеться про земельну ділянку біля села Стрілки Перемишлянського району, на якій розташований курорт «Едем Резорт» Ігоря Кривецького.

Загалом курорт займає значно більшу площу (понад 110 га) і, як неодноразово писав ZAXID.NET, майже уся ця територія перейшла у власність Кривецького через сумнівні схеми скуповування землі в учасників АТО за значно нижчою від ринкової вартістю.

У 2017-2018 рр. Edem Resort Medical & Spa отримав 52 га землі, що виділялася учасникам АТО (детальніше чит. «П’ятдесят гектарів раю»). Влітку 2019 року журналісти викрили, що за тією ж схемою Кривецький став власником ще понад 65 га навколишній земель (детальніше чит. «Повернення в Едем»), у вересні 2019 року Ігор Кривецький офіційно оформив цю землю у свою власність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук