Екс-голові ЛОДА вручили підозру у незаконному продажу землі курорту «Едем Резорт»

Майже всю територію «Едем Резорту» Ігор Кривецький отримав за сумнівними схемами, але прокуратура звернула увагу лише на озеро

Прокуратура подасть позов про повернення землі назад у власність села Стрілки

Екс-керівника Львівської облдержадміністрації обвинуватили у незаконній передачі земель курорту «Едем Резорт». Про підписання підозри чиновнику 9 червня ввечері повідомила головна прокурорка Львівської області Ірина Діденко. Вона не уточнює імені обвинуваченого, однак, як вдалося з'ясувати ZAXID.NET, йдеться про Маркіяна Мальського, який у серпні 2019 року підписав розпорядження про продаж 15 га біля села Стрілки, де розташований розкішний відпочиноковий комплекс скандального бізнесмена Ігора Кривецького площею понад 110 га.

Ірина Діденко заявила, що збитки від таких дій правоохоронці оцінюють у 7 млн грн. «За версією слідства, минулоріч посадовець видав розпорядження, яким передав у власність товариству земельну ділянку площею понад 15 га, розташовану за межами населеного пункту села Стрілки на території Бібрської міської ради Перемишлянського району для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення за ціною 7 231 071 грн», – написала Ірина Діденко.

За словами Ірини Діденко, проблемним у цьому розпорядженні стало те, що на ділянці розташоване проточне озеро площею понад 9 га та прибережна захисна смуга, які, відповідно до законодавства, не підлягають відчуженню. Через це прокурори подаватимуть позов до суду з вимогою повернення землі та озера у власність держави.

Судячи із повідомлення прокуратури, екс-голові ЛОДА інкримінують порушення ч.2 ст. 367 (службова недбалість із тяжкими наслідками), що карається позбавленням волі від двох до п'яти років.

Додамо, власником ТзОВ «Узлісся» є екс-нардеп та відомий львівський бізнесмен Ігор Кривецький, який побудував у Стрілках масштабний відпочинковий комплекс Edem Resort Medical & Spa загальною площею понад 110 га. Вочевидь у повідомленні Ірини Діденко йдеться лише про невелику частину цього комплексу, хоча раніше ZAXID.NET неодноразово писав, що майже уся ця територія перейшла у власність Кривецького через сумнівні схеми скуповування земельних ділянок в учасників АТО за значно нижчою від ринкової вартістю. Причому є серйозні підстави вважати, що цю землю навколо уже зведеного відпочинкового комплексу ветеранам АТО виділяли саме з умовою подальшого перепродажу Кривецькому.

У 2017-2018 рр. Edem Resort Medical & Spa отримав 52 га землі, що виділялася учасникам АТО (детальніше читайте «П’ятдесят гектарів раю»). Влітку 2019 року журналісти викрили, що за тією ж схемою Кривецький став власником ще понад 65 га навколишній земель (детальніше читайте «Повернення в Едем»), у вересні 2019 року Ігор Кривецький офіційно оформив цю землю у свою власність.

Доповнено о 14:00 10 червня. Маркіян Мальський заявив, що вважає вручене йому обвинувачення безпідставним.

«Не ЛОДА винна у цій ситуації, адже передумовою для винесення усіх рішень ЛОДА, що стосуються земельних ділянок, є інформація із офіційних джерел про статус цих ділянок. Цю інформацію вносять профільні державні органи. Є багато державних органів, які здійснюють нагляд за охороною водних об'єктів, і печатки всіх цих органів присутні на документах [по цій ділянці], в яких немає відомостей про розташовані там водні об'єкти. У посадових осіб ЛОДА відсутні спеціальні знання чи навіть повноваження перевстановлювати чи навіть переоцінювати інформацію щодо статусу земель, що внесена у Держземкадастр та інші офіційні документи», – заявив екс-голова Львівської ОДА у коментарі ZAXID.NET.

Доповнено о 16:50 10 червня. «Едем Резорт» заявив, що добровільно поверне куплену ділянку з озером у держвласність.

«Підприємством було проведено інвентаризацію, в ході якої виявлено помилку, що була допущена службовцями Державного водного агентства. У результаті, з метою дотримання законодавчо встановлених норм та недопущення жодних порушень зі сторони підприємства, ми прийняли рішення виправити вказану помилку», – вказано у повідомленні прес-служби курорту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук