«Едем Резорт» заявив про добровільне повернення незаконно отриманого озера

Дев'ять гектарів озера та прибережна зона навколо нього, які стали предметом кримінальної справи на Маркіяна Мальського, повернуться у державну власність

Компанія «Узлісся» екс-нардепа Ігоря Кривецького заявила про добровільне повернення в держвласність 17 га землі з озером біля села Стрілки, що стали предметом відкритої на екс-голову ЛОДА Маркіяна Мальського кримінальної справи.

Про повернення землі у середу, 10 червня, повідомили на офіційній сторінці курорту «Едем Резорт», що належить Кривецькому. Це повідомлення з'явилося на наступний день після того, як стало відомо про вручення екс-голові ЛОДА Маркіяну Мальському підозри у незаконному продажі цієї ділянки ТзОВ «Узлісся».

«ТзОВ «Узлісся» в 2019 році придбало земельну ділянку в селі Стрілки Перемишлянського району, за яку оплатили 7 мільйонів 231 тисяу 71 гривню до держбюджету. Згодом підприємством було проведено інвентаризацію, в ході якої виявлено помилку, що була допущена службовцями Державного водного агентства. У результаті, з метою дотримання законодавчо встановлених норм та недопущення жодних порушень зі сторони підприємства, ми прийняли рішення виправити вказану помилку», – вказано у повідомленні прес-служби курорту.

Напередодні ввечері головна прокурорка Львівської області Ірина Діденко заявила про те, що прокуратура позиватиметься до ТзОВ «Узлісся», аби повернути цю ділянку в держвласність, оскільки дозвіл на продаж цієї ділянки виявився незаконним. «На цій ділянці розміщується проточне озеро понад 9 га та прибережна захисна смуга, які, відповідно до чинного законодавства, не підлягають відчуженню з державної власності», – заявила Ірина Діденко ввечері 9 червня.

Уже через добу, 10 червня, курорт «Едем Резорт» заявив, що «земельна ділянка під водним дзеркалом та водне дзеркало повернеться у власність держави, а ТзОВ «Узлісся» повертається до договірних відносин». Вочевидь, йдеться про подальшу оренду цієї землі, на якій розташована частина масштабного відпочинкового комплексу. Доступ до водойми та прибережної зони, як це передбачено Водним кодексом, мав би стати вільним для усіх.

На ділянці, яку «Едем Резорт» має повернути назад у держвласність, розташований головний корпус відпочинкового комплексу

Через продаж 15 га у Стрілках Ірина Діденко підписала екс-голові ЛОДА Маркіяну Мальському офіційну підозру у службовій недбалості.

Сам Маркіян Мальський заявив ZAXID.NET, що вручене йому обвинувачення є безпідставним, оскільки ЛОДА не вносить інформацію про земельні ділянки у реєстри. За його словами, у офіційних документах на ділянку, якими він користувався при видачі розпорядження, було вказано, що йдеться про землі рекреаційного призначення, а не водного фонду, які не підлягають відчуженю.

«Не ЛОДА винна у цій ситуації, адже передумовою для винесення усіх рішень ЛОДА, що стосуються земельних ділянок, є інформація із офіційних джерел про статус цих ділянок. Цю інформацію вносять профільні державні органи. Є багато державних органів, які здійснюють нагляд за охороною водних об'єктів, і печатки всіх цих органів присутні на документах [по цій ділянці], в яких немає відомостей про розташовані там водні об'єкти. У посадових осіб ЛОДА відсутні спеціальні знання чи навіть повноваження перевстановлювати чи навіть переоцінювати інформацію щодо статусу земель, що внесена у Держземкадастр та інші офіційні документи», – заявив екс-голова Львівської ОДА у коментарі ZAXID.NET.

Власником ТзОВ «Узлісся» є екс-нардеп та відомий львівський бізнесмен Ігор Кривецький, який побудував у Стрілках масштабний відпочинковий комплекс Edem Resort Medical & Spa загальною площею понад 110 га. У повідомленні прокурорки Ірини Діденко йдеться лише про невелику частину цього комплексу, хоча раніше ZAXID.NET неодноразово писав, що майже уся ця територія перейшла у власність Кривецького через сумнівні схеми скуповування земельних ділянок в учасників АТО за значно нижчою від ринкової вартістю. Причому є серйозні підстави вважати, що цю землю навколо уже зведеного відпочинкового комплексу ветеранам АТО виділяли саме з умовою подальшого перепродажу Кривецькому.

У 2017-2018 рр. Edem Resort Medical & Spa отримав 52 га землі, що виділялася учасникам АТО (детальніше чит. «П’ятдесят гектарів раю»). Влітку 2019 року журналісти викрили, що за тією ж схемою Кривецький став власником ще понад 65 га навколишній земель (детальніше чит. «Повернення в Едем»), у вересні 2019 року Ігор Кривецький офіційно оформив цю землю у свою власність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук