НБУ програв апеляцію за позовом екс-співвласника «ПриватБанку»
В Нацбанку не погоджуються з рішенням суду і готуються до подання касаційної скарги
Апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Національного банку на рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким було задоволено позов колишнього акціонера «ПриватБанку» кіпрської компанії Triantal Investments Ltd. Про це повідомили у прес-службі НБУ.
Так, 13 травня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Національного банку на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 2 березня 2018 року, яким було задоволено позов Triantal Investments Ltd.
Національний банк має намір подати касаційну скаргу на рішення судів, якими скасовано розпорядження НБУ про проведення інспекційної перевірки у «ПриватБанку» напередодні його виведення з ринку.
«У разі виявлення суттєвого погіршення фінансового стану банку Національний банк має підстави для проведення відповідної перевірки», - наголосив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
Національний банк наполягає, що мав підстави для проведення інспекційної перевірки «ПриватБанку» у 2016 році, адже погоджена з колишніми акціонерами та топ-менеджментом програма фінансового оздоровлення банку не була виконана, що підтверджується письмовим зверненням екс-акціонерів на адресу НБУ та доводить факт недотримання ними взятих на себе зобов’язань.
«За результатами інспекційної перевірки «ПриватБанку» напередодні визнання його неплатоспроможним та виведення з ринку за участі держави було встановлено, що план реструктуризації банком не виконувався, капіталу банку було недостатньо для дотримання вимог щодо нормативів капіталу та покриття кредитних ризиків», - йдеться у повідомленні.
«Оскарження рішення регулятора про проведення інспекційної перевірки у «ПриватБанку» є частиною процесу, направленого на оскарження колишніми співвласниками банку всієї процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку», - додав Григорчук.
Як інформував ZAXID.NET, 18 квітня, за три дні до другого туру президентських виборів, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації «ПриватБанку». Мінфін оскаржив це рішення.
Цей же суд ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення НБУ щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
Третє рішення на користь Коломойського ухвалив Печерський райсуд Києва, і скасував, таким чином, поруку Коломойського за 9,2 млрд грн кредиту НБУ, виданих «ПриватБанку» до його націоналізації, яка відбулася 18 грудня 2016 року.
Наразі ці три рішення ще не набули законної сили.
«ПриватБанк» перейшов у держвласність 21 грудня 2016 року. Держава отримала 100% в його капіталі і витратила десятки мільярдів гривень на його докапіталізацію.
За оцінкою Національного банку, весь корпоративний портфель «ПриватБанку» перед націоналізацією становили інсайдерські кредити, тобто видані структурам, пов'язаним з колишніми акціонерами, основні з яких - це Коломойський і його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов.
Кіпрська компанія Triantal Investments Ltd оскаржила в суді неправомірність дій Нацбанку і Міністерства фінансів.
В березні 2017 року звернулася до суду з вимогою визнати неправомірним і скасувати датоване жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким Нацбанк ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки і яке згодом зробило можливим націоналізацію банку.
Раніше власниками Triantal Investments Ltd через Fransiano Investments Ltd були Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський і Олексій Мартинов. Частки Боголюбова і Коломойського становили по 49,9% в статутному капіталі Fransiano Investments Ltd, Мартинова - 0,2%