Позов Медведчука – це спроба прямого тиску на свободу слова

БлогиЮлія Орлова , 3 вересня 940
Юлія Орлова
генеральна директорка видавництва Vivat

Видавництво Vivat отримало позов від Віктора Медведчука про захист його честі, гідності та ділової репутації. Позов був поданий у зв'язку з публікацією книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР».

Відповідачів за позовом троє: сам автор – Вахтанг Кіпіані, видавництво Vivat, типографія Юнісофт, яка друкувала книгу.

Суть позову зводиться до того, щоб вилучити з продажу – по суті, заборонити поширення книги в будь-якій формі і на будь-якій території. Згідно заяві позивача книга містить нібито недостовірну, на думку позивача, інформацію.

Можу з упевненістю сказати, що текст не містить ненормативної лексики або будь-яких речей, які зазіхають на норми моралі, суспільні цінності або публічний порядок, а також інших речей, заборонених українським законодавством. Ми працюємо з відомими авторами-експертами в своїй галузі: вони відкрито висловлюють свою позицію, думки та оціночні судження з того чи іншого питання. Суть видавничого процесу – максимально точно донести думку автора до якомога ширшого кола читачів, мінімально редагуючи принципово важливі для нього моменти.

У зв'язку з цим, я вважаю даний позов спробою прямого тиску на свободу слова в Україні. Цей процес буде важливим прецедентом для всього книговидавничої бізнесу нашої країни та й свободи слова в країні в цілому. Не забуваємо також, що Вахтанг Кіпіані не просто автор – журналіст.

Слухання справи відбудеться 02.10.2019 року в Дарницькому суді міста Києва. Безумовно, ми готуємося до суду і сподіваємося на справедливе рішення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук