Книжковий Арсенал: українські новинки
Інші блоги автора
- Позов Медведчука – це спроба прямого тиску на свободу слова 3 вер 2019, 15:24
- Як розвивається книговидавництво в Україні 26 серп 2019, 17:41
- Що почитати на травневі? 1 трав 2019, 15:34
Книжковий Арсенал — чи не найголовніша книжкова подія України. Для книговидавців — це наче Новий рік, тільки професійний, а для читачів — можливість знайти будь-яку необхідну літературу, а також послухати улюблених письменників, зустрітися з друзями та однодумцями — і все це за декілька днів лише в одному приміщенні.
Як фанат українських авторів, я підготувала невеличку відбірку книжок саме вітчизняних письменників, які вам точно варто відкрити для себе під час Книжкового Арсеналу 2019.
Іван Байдак. «Чоловік з моїм іменем»
Новинка українського письменника Івана Байдака. Його попередня книга, “Тіні наших побачень”, була вдалою спробою віднайти гармонію, розібратися у особистісних стосунках, а також окреслити власні правила життя через вигадані сюжети.
“Чоловік з моїм іменем” — історія інтроверта та книголюба Родвелла Вільямса. Якось у букіністичній крамниці головний герой натрапляє на таємничі рукописи. Після цього все його життя переплітається з загадковою знахідкою: прямуючи за описами автора, Родвелл розплутуватиме хитросплетіння власного минулого.
«Чоловік з моїм іменем» чимось нагадує стиль “Тіней наших побачень”: книга також проведе по задвірках самопізнання, де кожен читач віднайде власні відповіді.
Це такий собі кишеньковий психотерапевт, сеанс якого розпочинається тільки-но ви занурюєтесь у читання.
Дмитро Томчук. «Тут клює. Відверті історії українського бізнесмена»
Український бізнес для вас — родео? Чи, можливо, безкраї можливості, які лише треба взяти (звісно, вміючи)?
Підприємець, засновник українського інвестфонду First Investment Step Online (FISON) Дмитро Томчук, знає про український бізнес все і трошки більше.
Правила гри тут сформувалися у жорстких умовах трансформації економічних зв’язків: старі руйнувалися, нові — лише починали будуватися. Та це свідчить про те, що український бізнес просто сповнений унікальними, інколи — безжальними, інколи — справедливими уроками. Вам лише варто ними озброїтися, щоб відкрити шляхи до майбутнього.
Як зробити так, щоб гроші працювали на вас? Чи можна довіряти партнерам? Коли потрібна дискусія, а коли — одноосібні рішення? Як формувати стосунки з інвесторами? І, зрештою, чому попри всі труднощі варто розбудовувати власну справу в Україні? На ці та інші питання у Дмитра, підприємця з 20-річним стажем, є нестандартні, несподівані, інколи — болючі відповіді.
Анастасія Нікуліна. «Завірюха»
Анастасія Нікуліна — авторка, яка вже спозиціонувала себе на українському книжковому ринку креативною та талановитою особистістю. Вона була нагороджена премією “Коронація слова” та є учасницею Львівського жіночого літературного клубу. З-під її пера вийшло вже біля п'яти творінь.
“Завірюха” — найновіший її твір, що важливо — роман, бо пише Анастасія у різних літературних жанрах. Він розповідає історію стосунків хлопця з давнього роду Завірюх, які наділені могутньою силою, та звичайної людської дівчини. Хлопець ладен порушити тисячолітні закони та піти наперекір богам заради коханої. Одразу на думку спадає сюжет Ромео і Джульєтти? Хм....можливо) Не буду спойлерити — тільки скажу, що під час читанням ви заглибитися у дивовижний світ магії, філософії та одвічної боротьби Світла та Пітьми. Чи може любов перемогти всі перепони? Відповіді на це та інші питання — в книзі
Катерина Щоткіна. «Хроніки Томосу»
Томос про автокефалію УПЦ був чи не топовою новиною осені 2018 року. Так, українці отримали “свою церкву”, проте...а що це значить насправді? Так, ця подія має неабияку історичну цінність та необхідність в поточних політичних умовах. Але які події передували отриманню Томосу? І чому цього не трапилось раніше?
Катерина Щоткіна, українська журналістка, яка спеціалізується на соціальній та політичній тематиках, у своїй книзі “Хроніки Томосу” відповідає на ці та безліч інших питань стосовно історичної події. Книга — підсумок багаторічних досліджень журналістки щодо найгострішого питання в Україні — релігійного.
Київ — самобутнє місто, з особливою християнською місією, і має всі підстави для самостійності. Виникали і формувалися церкви, втрачалися і зберігалися традиції, змінювалися напрями і прагнення…Проте, зараз ми маємо чудову нагоду спостерігати за тим, як у світовому православї змінюється звична система стосунків, як розпадаються тисячолітня союзи, а на їх місці створюються нові, як змінюються усталені правила гри. Боротьба за українську незалежність — це і боротьба за незалежну церкву. І ми ще повною мірою не усвідомили, що отримали квиток у майбутнє.
Тетяна Трофименко. «Окололітературне. Усе, що ви хотіли знати про сучасну українську літературу»
Назва цієї книги говорить сама за себе. Проте, авторка “Окололітерітурного” додає додаткової родзинки. Тетяна Трофименко, майстерна літературна критикеса та ґонзо-критикиця, створили чудовий гайд сучасною українською літературою у своєму саркастично-іронічному стилі. Літпроцес останніх десяти років постає не просто бездушним та холодним “літературознавством”, а справжнім живим та цікавим організмом, за яким цікаво спостерігати.
Це не збірка рецензій на різні видання за певний період часу в традиційному розумінні, це анатомічний атлас сучукрліту, реальний зріз сучукрліту останніх десяти років ― з основними гравцями, їхніми творами, реакцією читачів та критиків, та – що важливо – візуалізованими важливими літературознавчими поняттями.
Глибина розуміння літератури+неповторний стиль письма Тетяни = ключ до вашого серця. Впевнена, “Окололітературне” буде захопливим чтивом і для тих, кому сама фраза “літературна критика” тхне нафталіном, бо тепер ви дізнаєтесь, що вона можу бети зовсім різна: і захоплююча, з нотками гумору та тролінгу, також.