Прощання Синютки
Суспільство

Прощання Синютки

Як минула остання нарада голови ЛОДА

Андрій Дрозда, 22 квітня 2019 6259 3
фото ЛОДА

Після оголошення попередніх результатів другого туру президентських виборів голова ЛОДА Олег Синютка заявив про свою відставку. У понеділок, 22 квітня, під час апаратної наради голова ЛОДА подякував підлеглим за роботу і несподівано попросив підготувати документи про своє звільнення.

ZAXID.NET розповідає про прощання очільника єдиної області в Україні, яка підтримала на президентських виборах Петра Порошенка.

***

Апаратна нарада наступного дня після виборів – це не найкраща ідея. Після 31 березня Олегові Синютці все важче проводити такі наради. Стан розгубленості і заперечення реальності поступово змінився апатією, а згодом – і прийняттям електоральної катастрофи та неминучої відставки з посади голови ЛОДА. Планові доповіді начальників обласних служб втратили будь-яке значення. Звітність, показники, діаграми – нарешті не потрібно вдавати, що все це хоч трохи цікавить когось із присутніх.

Ось і голова Львівської облради Олександр Ганущин під час ранкової наради гортає стрічку новин у смартфоні, а заступниця голови ЛОДА Ірина Гримак щось малює у записнику. Олег Синютка намагається тримати зоровий контакт із доповідачем – начальником управління державної виконавчої служби у Львівській області Юрієм Салом.

«Чи є якісь питання до Юрія Андрійовича?», – звертається голова ЛОДА до присутніх в залі, але ніхто не відгукується.

«Або у вас все так ідеально, Юрію Андрійовичу, або в голові у кожного зараз зовсім інші думки», – резюмує керівник області.

Далі підлеглі доповідають про підготовку заходів до відзначення роковин Чорнобиля, а сам Олег Синютка нагадує присутнім про чотири дні вихідних у зв’язку з Великоднем.

Олег Синютка оголошує про свою відставку під час апаратної наради в понеділок, 22 квітня (фото прес-служби ЛОДА)

Перейти до прощального слова голові ЛОДА не дає громадський активіст Орест Кулинич. Він бере слово і починає звинувачувати у корумпованості місцевих керівників державної екологічної інспекції та лісових господарств. Дістається від активіста і головному прокурору області Юрієві Квятківському – йому Кулинич нагадує обшуки 2016 року в управлінні лісового господарства та директорів лісгоспів Львівщини.

«Я пам’ятаю заяви пана Квятківського про знайдені банківські картки офшорних зон Кіпру та Віргінських островів, на яких акумульовані десятки мільйонів доларів від злочинного експорту лісу. Юрію Вікторовичу, прийде час і кожен буде відповідати за свої дії. Від того, що ви зробите в останні дні своєї каденції, залежатиме, чи ви підете організатором, співучасником чи тільки свідком по цих справах!», – заявляє активіст.

Його слова викликають певне пожвавлення у залі. Квятківський доповідає Ситютці про відкриті кримінальні провадження і скаржиться на законодавство, яке декриміналізує незаконну вирубку лісу на суму до 1,92 млн грн. Його слова підтверджує головний лісівник області Анатолій Дейнека.

«А один вагон лісу – це скільки в грошах?», – запитує в нього Олег Синютка.

«Це 50 кубометрів помножити на дві тисячі. Це сто тисяч гривень!», – відповідає Анатолій Дейнека.

«Отак можна вирубати кілька вагонів лісу і заплатити адміністративний штраф», – зітхає голова ЛОДА.

За чотири роки роботи Олега Синютки на посаді проблема незаконних рубок лісу не раз звучала під час нарад, однак подолати її так і не вдалося. Активіст Кулинич висловлює обурення і виходить із залу.

«Ірино Володимирівно, а який наш аналог «Ново-паситу»? «Магне-B6»?», – цікавиться Олег Синютка в директорки департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірини Микичак.

Під загальний сміх пристрасті поступово влягаються, можна переходити до прощання.

«Тут немає людей, які не знають результатів виборчої кампанії. Хочу подякувати мешканцям Львівщини, які проявили себе як справжні патріоти, люди державницького мислення і зріле громадянське суспільство. Я покидаю посаду голови ЛОДА, але залишаюся з Львівщиною, залишаюся зі Львовом», – під оплески заявляє Олег Синютка.

Завершуються його рекордних чотири роки і чотири місяці на посаді очільника області. Тепер – це історія, яку ми переказуватимемо своїм дітям. І хоча вкрай непросто по два рази відкривати перинатальний центр чи Форум видавців, неможливо роздати всі ділянки біля озер та річок, не можна вивезти все сміття зі Львова чи збудувати обіцяний сміттєпереробний завод, але Олег Синютка здійснив не один подвиг.

Настав час дякувати і збирати каміння.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук