Суд арештував усі українські активи російських олігархів на понад 17 млрд грн
Рішення суду стосується 20 компаній та установ Фрідмана, Авена та Косогова
Суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, які належали російським пропутінським олігархам. Вартість арештованих активів сягає понад 17 млрд грн, повідомили у п’ятницю, 6 жовтня, у прес-службі СБУ.
Арештовані активи належали російським олігархам Міхаілу Фрідману, Пьотру Авену та Андрєю Косогову. Бізнесмени входять до оточення президента Росії Владіміра Путіна та активно фінансують повномасштабну агресію РФ проти України.
«Рішення суду стосується 20 компаній та фінансово-кредитних установ, якими кремлівські олігархи володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Вартість арештованих корпоративних прав становить понад 17 млрд грн. Серед заблокованих активів – фінансові та страхові компанії, підприємства мобільного зв’язку та сфери ІТ, а також заводи мінеральних вод», – повідомили у прес-службі СБУ.
Зокрема, йдеться про частки компанії «Київстар» та «Моршинська», які належали уродженцю Львова Міхаілу Фрідману. У червні 2023 року частину акцій «Моршинської» арештували. Також арешт стосується активів «Альфа-банку», якими володіли Пьотр Авен, Андрєй Косогов та Міхаіл Фрідман.
Який саме суд ухвалив рішення про арешт активів російських олігархів, у прес-службі СБУ не уточнили.
Нагадаємо, 5 вересня 2023 року СБУ повідомила Міхаілу Фрідману про підозру у спонсоруванні війни Росії проти України. За даними слідства, Фрідман вклав близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів РФ, серед яких є «Тульський патронний завод» та «Уральський оптико-механічний завод імені Яламова». Раніше США запровадили санкції проти Фрідмана та Авена.
Самого Фрідмана заарештували у Великій Британії. Йому оголосили підозру щодо відмивання грошей та змові у наданні неправдивих свідчень. Пізніше олігарх вийшов під заставу.
P.S. Уже після публікації новини компанія «Київстар» надіслала на адресу ZAXID.NET офіційну позицію, у якій повідомила, що працює у звичному режимі і «є надійним партнером держави і суспільства, сплативши тільки під час повномасштабного вторгнення понад 15 млрд грн податків та зборів, а також 1,4 млрд грн допомоги для подолання наслідків війни і наближенні перемоги».
Також в офіційні заяві «Київстар» заперечив, що Міхаїл Фрідман є кінцевим бенефіціарним власником компанії.
«Підсанкційна особа не є кінцевим бенефіціарним власником Київстар, жодним чином не впливає на діяльність компанії і не отримує ніякої фінансової чи іншої вигоди. Зазначена підсанкційна особа є міноритарним акціонером люксембурзької компанії LetterOne, яка є міноритарним акціонером міжнародної телеком групи VEON. Ще в лютому 2022 року його було усунуто від будь яких управлінських чи бізнесових процесів у LetterOne і VEON, а його активи в компанії LetterOne заморожені відповідно до фінансових санкцій США та Великобританії», – зазначили в компанії «Київстар».