Суд скасував розпорядження НБУ про перевірку «ПриватБанку», що призвела до його націоналізації

ЕкономікаАндрій Стець, 10 квітня 20189860
У грудні 2016 року «ПриватБанк» офіційно перейшов у державну власність

Команда юристів екс-власників «ПриватБанку» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова домоглася судового рішення, яке здатне поставити під сумнів усю законність проведеної державою наприкінці 2016 року націоналізації «ПриватБанку». Про це пише профільний сайт FinClub.

Як зазначається, 2 березня 2018 року підконтрольна бізнесменам кіпрська компанія Triantal Investments Ltd. виграла в Окружному адмінсуді Києва справу №826/6664/17 проти Нацбанку. Третіми особами виступали Мінфін і «ПриватБанк».

До націоналізації банку Triantal Investments володіла 16,8% його акцій. У травні 2017 року кіпрська компанія звернулася до суду з вимогою визнати протиправним і скасувати розпорядження Національного банку №4274-р від 17 жовтня 2016 року. Цим розпорядженням Нацбанк ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки «ПриватБанку». І вже результати цієї перевірки лягли в основу рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним, яке уможливило націоналізацію «ПриватБанку».

Суддя Окружного адмінсуду Олексій Огурцов визнав протиправним і скасував розпорядження НБУ про проведення перевірки в «ПриватБанку»в жовтні 2016 року. Нацбанк із цим не погодився і 2 квітня подав апеляцію, повідомили журналістам у прес-службі НБУ.

Видання, посилаючись на юристів, зазначає, що вигране рішення суду, якщо воно буде підтверджено апеляційною інстанцією, може забезпечити «ланцюгову реакцію» оскарження всієї націоналізації.

«Визнання незаконним проведення перевірки в «ПриватБанку» напередодні націоналізації закладає підстави для задоволення позову про незаконність рішення про визнання банку неплатоспроможним і подальшого входження держави в капітал. Коли такий позов буде розглядатися в суді, то йому вже нічого іншого не залишиться, як стати на бік позивача на підставі рішень інших судів», – заявив керуючий партнер адвокатського об'єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

Визнання судом незаконним рішення про неплатоспроможність банку звільнить екс-власників від відповідальності за доведення його до неплатоспроможності.

Нагадаємо, «ПриватБанк» — найбільший за обсягами активів український банк і лідер роздрібного банківського ринку України. Головними співвласниками банку наприкінці 2016 року були засновники фінансово-промислової групи «Приват» Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, частка яких становила по 49,9 % та 41,5 % відповідно. Решта 8,6 % належали міноритарним акціонерам (загалом 43 особи)

У грудні 2016 року «ПриватБанк» офіційно перейшов у державну власність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук