НБУ програв суд екс-власникам «ПриватБанку» і наразі не зможе забрати в них «Буковель»

Колишні власники «Привату» Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський

Господарський суд Києва 21 лютого задовольнив позов ТОВ «Скорзонера» (кінцеві бенефіціари Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов) до Національного банку і розірвав шість іпотечних договорів щодо майна гірськолижного курорту «Буковель», пише Finbalance.

Ці договори були укладені між «Скорзонерою» і НБУ в жовтні 2014 року як забезпечення боргових зобов'язань «ПриватБанку» перед Нацбанком за кредитами рефінансування.

Суд дійшов висновку, що НБУ міг списати заборгованість з рефінансування з рахунків уже державного «ПриватБанку», але не зробив цього. Суд зауважив також, що після націоналізації «ПриватБанку» НБУ втратив фактичний інтерес у погашенні боргу «ПриватБанку» самим «ПриватБанком».

«Тобто мають місце обставини, за яких спільна поведінка боржника і кредитора створює загрозу втрати позивачем як майновим поручителем належного йому на праві власності майна, в той час, як існує реальна можливість виконання боржником взятих на себе згідно з кредитним договором зобов`язань», – йдеться в рішенні Госпсуду.

Рішення суду доступне в Єдиному реєстрі.

Як зазначається, суди вже задовольнили низку позовів «приватівських» структур до НБУ та розірвали іпотечні договори та договори застави, які позивачі уклали з НБУ як забезпечення боргових зобов`язань «ПриватБанку» щодо рефінансування.

Як наслідок – НБУ втратив право на низку активів «приватівців». Йдеться про нерухомість на курорті «Буковель»; ангар для літаків аеропорту «Дніпропетровськ»; вагони ПАТ «Дніпроазот», ПАТ «Нікопольський завод феросплавів», ПАТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат»; завод «Біола», готель «Жовтневий» та ще кілька об`єктів нерухомості в м. Дніпро, а також у м. Київ Також НБУ не зміг відстояти зерновий термінал «Бориваж» (Одеська область).

Восени 2017 року заступниця голови НБУ Катерина Рожкова розповіла, що «ПриватБанк» ще в 2016 році перед націоналізацією отримав у власність від своїх позичальників ряд активів в рамках погашення кредитної заборгованості. Мова йшла і про «Буковель». При цьому Рожкова називала цей курорт одним з найскладніших активів. За її словами, хоча «ПриватБанк» є власником «Буковеля», але менеджмент банку не контролює курорт.

У липні 2017 р. тодішній голова правління «ПриватБанку» Олександр Шлапак заявляв, що третина активів курорту «Буковель» передали на баланс «ПриватБанку», і банк має намір передати ці активи в оренду співвласникам, а потім виставити на міжнародний конкурс. Шлапак зазначав, що «Буковель» був переданий на баланс банку з оцінкою 11 млрд грн, однак згодом цей об'єкт був переоцінений до 5,35 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук