У Львові підписали меморандум про міський розвиток електромобільності
До теми
- За сім років частка електромобілів у Львові зросте до 20% ZAXID.NET
- Porsche вдвічі збільшить інвестиції у випуск електромобілів ZAXID.NET
- Електромобіль Tesla спромігся витягнути з снігового замету великогабаритну дизельну вантажівку ZAXID.NET
- Україна зайняла п’яте місце у світі за темпами збільшення кількості електромобілів ZAXID.NET
До 2020 року викидів шкідливих речовин у повітря має поменшати на 20%. Так кажуть у Львівській міськраді. І додають: усе – завдяки розвитку електромобільної інфраструктури у місті.
Святослав електромобілем Smart користується уже понад рік. Їздити любить. Заряджає машину зазвичай удома, вночі. За підрахунками водія, сто кілометрів дороги обходяться йому у 10 грн.
«Є певні недоліки. Наприклад, потрібно його заряджати щодня або через день. Трошки виникає страх, як із мобільним телефоном, що він до вечора сяде. Так само й автомобіль: страшно, що заряду до вечора не вистарчить. Автомобіль такий на одному заряді взимку проїжджає до 60 км, влітку – до 110 км», – пояснив власник електрокара Святослав ЛІтинський.
Аби заправити електромобіль, возить із собою спеціальний адаптер.
Проте у місті електрозаправних станцій – катма. Здебільшого безкоштовні можна знайти в центрі. Є й кілька приватних – на території готелів чи ресторанів.
«Ринок гостинності повинен найпершим реагувати на надання широкого спектру послуг для всіх верств усіх наших потенційних гостей, – каже Микола, менеджер одного зі львівських готелів. І додає: Кількість електрокарів дійсно дуже зросла за останні два роки. Наразі гості, які приїжджають, мають свої адаптери, ми абсолютно безкоштовно можемо їх заряджати нашою електроенергією».
У четвер, 22 лютого, міська рада та офіс ефективного регулювання BRDO підписали меморандум про співпрацю у напрямку розвитку електромобільності. За словами експертів, це покращить довкілля й заохотить водіїв пересідати на безпечні й тихі машини.
«Ми хочемо, аби до 2025 року, приблизно до 20% від кількості машин, які є в місті, були електромобілями. Для цього потрібен розвиток самої інфраструктури. І для цього в 15-хвилинній доступності мають бути самі електрозарядні пристрої», – пояснив заступник міського голови Андрій Москаленко.
Олексій Оржель, керівник сектору «Енергетика» BRDO додає: «Споживач матиме спектр послуг. Щоби він під'їхав на електрозарядну станцію, відкрив свій мобільний телефон, обрав собі постачальника, який на сьогодні постачає електричну енергію на конкурентному ринку. Щоб обрав те, що йому подобається, заплатив власнику зарядної станції цієї інфраструктури».
Аби втілити концепцію в життя, потребують і законів. Що регулюватимуть, наприклад, квоти для електрозарядки на звичайних заправках чи паркінгах. Впорядкувати потрібно й ринок купівлі-продажу електроенергії, який в Україні лише запроваджують. Утім для вдалого результату потрібна взаємодія між усіма кластерами.
«Дуже важливо і дуже заохочує те, що міська рада, Верховна рада і бізнес співпрацюють між собою. Це надає системний підхід для вирішення тих проблем, що на часі», – зазначив Джошуа Бадах, провідний експерт FORBIZ.
Окрім цього, в межах меморандуму планують розвивати і електричний громадський транспорт – зокрема трамваї, тролейбуси та автобуси.
Нагадаємо, у січні уЛьвові затвердили концепцію електромобільності.