«Укрзалізниця» хоче замінити частину збиткових електричок автобусами

Понад рік «Укрзалізниця» обговорює з місцевими радами питання скасування приміських поїздів, проте згоди наразі немає

ЕкономікаКатерина Чурилова, 17 вересня 201820500
Нині триває обговорення щодо заміни електричок на близько 20 таких напрямках

«Укрзалізниця» (УЗ) розглядає питання припинення курсування низки приміських поїздів, заповнюваність яких є меншою від 20%. Замість цього в УЗ на такі маршрути пропонують запустити автобуси.

«Це питання, яке ми обговорюємо вже протягом року. У нас є напрямки, де завантаженість приміських поїздів становить до 20%. Потяги їздять майже порожні, а ми витрачаємо кошти на ремонт, на утримання... Для нас прийнятніший варіант – придбати автобуси і запустити їх на такі напрямки», – повідомив в. о. голови правління компанії Євген Кравцов в інтерв'ю Delo.ua.

Він зазначив, що нині триває обговорення щодо заміни на близько 20 таких напрямках.

«Але проблема в тому, що всюди ми повинні отримувати згоду місцевих рад. Це проблема, особливо перед виборами ... Але це потрібно для підвищення ефективності, і ми намагаємося це донести місцевим радам», – резюмував Кравцов.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» неодноразово заявляла про збитковість пасажирського сектора. Згідно з даними залізничного відомства, в приміському сполученні чинні тарифи на пасажирські перевезення нижчі від собівартості в 7-8 разів.

У компанії зазначили, що нині на відшкодування збитків від пасажирських перевезень скеровують доходи від вантажних перевезень.

2017 року «Укрзалізниця» відремонтувала 13 приміських поїздів. У грудні Кравцов говорив, що оновлення одного приміського електропоїзда обходиться УЗ приблизно в 46 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук