В Одесі на вимогу батьків ексгумували тіла загиблих у таборі «Вікторія» дітей

Батьки вважають, що під час поховання загиблих у пожежі дітей їх переплутали

Останки дітей, які загинули у пожежі в одеському таборі «Вікторія», ексгумують, щоб провести повторну ДНК-експертизу. На цьому наполягли батьки загиблих, бо підозрюють, що під час поховання сталася помилка, повідомив «5 канал».

У понеділок, 12 лютого, на Західному кладовищі Одеси ексгумували тіла двох з трьох дівчаток, щоб доправити їх на незалежне судово-медичне дослідження.

Кілька тижнів тому батьки 8-річної Соні Мазур звернулися до прокуратури за дозволом на ексгумацію. Результати генетичної експертизи у батьків викликають сумніви. Вони впевнені, що тіла дітей переплутали. Тож ексгумацію проводять, аби відправити їх на повторну експертизу у Харків.

Зі слів батьків, у Соні не було частини зубів, а ось у результатах експертизи вони вказані.

«В описі судмедексперта вказані зуби, яких не повинно бути на верхній щелепі. Якщо чесно, я вже нікому в цьому житті не вірю після того, що з нашими дітьми сталося. Через це хочемо дізнатися правду», – заявили батьки загиблої Соні Олексій та Ольга Мазур.

Адвокатка родин загиблих Тетяна Сягровець озвучила версію, що судмедексперти могли переплутати останки жертв трагедії, і повідомила, що це – порушення процедури. Натомість судмедексперти наголосили, що така плутанина неможлива. Зокрема, щодо зубів Софійки.

«Молочні видалили, а коли м'які тканини обгоріли, кості теж, то оголилися постійні зуби Софії. Нам ніхто не ставив ці питання, ми на них не відповідали. Ці останки тіла були обгорілі. Туди нічого не можна було ані додати, ані забрати», – пояснив начальник Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи Григорій Кривда.

Щоб така експертиза не заважала слідству, для процедури ексгумації виділили окреме провадження.

«Щоб це не було в одному кримінальному провадженні й не могло вплинути на строки, щоб відправити основний обвинувальний акт до суду проти директора (табору)», – пояснила речниця Одеської обласної прокуратури Інна Верба.

Результати експертизи стануть відомі не раніше, ніж за місяць. Якщо побоювання батьків загиблих підтвердяться, вони позиватимуться до суду на одеських судмедекспертів. Натомість, ті зі свого боку погрожують адвокату скаргою до дисциплінарної комісії.

Нагадаємо, пожежа в одному з корпусів одеського дитячого табору «Вікторія», який перебуває на балансі міської ради, сталася 15 вересня пізно увечері. Внаслідок пожежі на смерть згоріли троє дівчаток. Причиною пожежі став увімкнений кип’ятильник, який художня керівниця ансамблю «Адель» забула вимкнути, відлучившись зі своєї кімнати.

У процесі розслідування з’ясувалося, що табір не виконав приписів з протипожежної безпеки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук