Європа пообіцяла зберегти транзит газу через Україну після запуску «Північного потоку-2»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 16 квітня 20181481

Єврокомісія і Німеччина обіцяють гарантувати транзит російського газу через Україну після будівництва газопроводу «Північний потік-2», заявили після переговорів у понеділок, 16 квітня, в Берліні міністр економіки і енергетики Німеччини Петер Альтмайєр і віце-президент Європейської Комісії у справах енергетичного союзу Марош Шефчович.

«Маю сказати, що Україна попри складні умови в останні роки, останні зими змогла надійним чином прокачати 97 млрд кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не лише такої великої країни, як Україна, а й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет – зробити так, щоб і надалі транзит було збережено», – заявив Шефчович, якого процитував «Укрінформ».

За його словами, в Європейській комісії «дуже схвально» сприйняли нещодавню заяву канцлерки ФРН Ангели Меркель в цьому контексті. Нагадаємо, Меркель 10 квітня заявила, що Німеччина взяла до уваги позицію України щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» і вважає важливим збереження транзиту через її територію. Єврокомісар подякував очільниці німецького уряду за те, що вона протягом кількох років завжди надавала допомогу в ситуаціях, коли необхідно було щось обговорити на тристоронньому рівні – між Україною, Росією і Європою, особливо коли доводилося домовлятися, щоб транзит газу в зимовий період був безперебійним, коли були проблеми.

Що стосується «Північного потоку-2», то позиція ЄК, нагадав її віце-президент, полягає в тому, щоб трубопровід споруджувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС.

Він зазначив, що 2019 рік, коли закінчується українсько-російський транзитний газовий контракт, наближається, і треба надати політичний імпульс, зокрема, за допомогою зустрічей на високому рівні, щоб простимулювати всіх – українців, росіян, ЄК – почати дуже інтенсивну роботу над тим, щоб подолати всі неузгодженості.

Альтмайєр визнав зі свого боку, що «Північний потік-2» є «проектом з високим політичним контекстом». Він запевнив, що Німеччина зробила все можливе за допомогою Єврокомісії і під керівництвом ЄС, щоб Україна в останні роки була забезпечена газом, причому йшлося не тільки про транзит, а й реверс.

Коментуючи заяву Меркель після переговорів у Берліні з президентом України Петром Порошенком, міністр економіки ФРН зазначив, що бажання німецького уряду, щоб обидва моменти були пов’язані: «з одного боку, можливість і необхідність такого інфраструктурного проекту, з іншого – забезпечення законних інтересів України у сфері безпеки і забезпечення». За словами Альтмайєра, тут лежить європейська відповідальність.

«Наша мета – щоб державний суверенітет України, звичайно ж, був збережений і в майбутньому. До цього належить у тому числі і безпечне і достатнє енергозабезпечення», – наголосив Альтмайєр.

Нагадаємо, наприкінці березня компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є «Газпром», отримала всі необхідні дозволи на прокладання ділянки «Північного потоку-2» у водах виключної економічної зони Німеччини в Балтійському морі. Також повний комплект дозволів на будівництво цього газопроводу видала Фінляндія. Наразі з європейських країн ще мають видати дозволи Швеція та Данія.

Компанія Nord Stream 2 має намір почати будівництво «Північного потоку-2» в 2018 році і завершити його до кінця 2019 року.

5 квітня 2018 року український парламент прийняв постанову «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва газопроводу Nord Stream-2 і монополії Російської Федерації на газових ринках світу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук