Верховна Рада прийняла звернення до світу щодо «Північного потоку-2»

Український парламент вказав на загрози, які несе Європі і світу російський газогін

Верховна Рада прийняла постанову «Про звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу Nord Stream-2 та монополії Російської Федерації на газових ринках світу». За ухвалення документу за основу та в цілому проголосували 266 депутатів, повідомила агенція «Укрінформ».

«1 березня 2018 року міжнародна громадськість стала свідком зухвалого цинічного тиску на європейських споживачів з боку Газпрому – монопольної газової корпорації Російської Федерації. Газпром раптово, без попередження, відмовився постачати газ на внутрішній ринок України, ігноруючи свої контрактні зобов’язання... Учасники ринку, галузеві експерти, уряди України та інших країн впевнені, що ці дії Газпрому є спробою використовувати міжнародну торгівлю енергетичними ресурсами як інструмент примусу. Нагадуємо: це далеко не перший випадок застосування такого примусу. Аналогічні дії Газпрому в січні 2006 року (також під час сильних морозів) призвели до реальної дестабілізації енергетики і житлового господарства в країнах ЄС упродовж кількох тижнів», – йдеться у зверненні.

Водночас наголошується, що наслідки виконання проекту Nord Stream-2 вийдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС і спричинять економічну й політичну дестабілізацію всієї Європи – а відтак і планети загалом.

Звертаючись до парламентів та урядів іноземних країн, світової бізнес-спільноти, журналістів і громадських активістів, Верховна Рада України закликала зробити все можливе для цілковитої і незворотної заборони на побудову газогону Nord Stream-2 («Північний потік-2»), не брати жодної участі в підготовці, фінансуванні чи лобіюванні цього проекту.

Також на виконання статті 274 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом та статті 6 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, український парламент закликав невідкладно провести консультації між Урядом України та Європейською Комісією щодо недопущення побудови газопроводу Nord Stream-2.

Водночас ВР закликає світове співтовариство сприяти поширенню на «Газпром» та афілійованих з ним осіб дії усіх персональних та секторальних санкцій, запроваджених через російську збройну агресію проти України, а також вживати регуляторних, інфраструктурних та інших заходів (зокрема, в рамках єдиного Енергетичного Співтовариства) для надійного, сталого зменшення монопольного впливу російських підприємств на енергетичних ринках Європи, Центральної Азії, Далекого Сходу та світу загалом.

Зазначимо, Німеччина вже видала усі дозволи на будівництво «Північного потоку-2», який дозволить транзитувати російський газ до Європи в обхід України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук