ЄС дасть понад 1 млн євро на відновлення обсерваторії на горі Піп Іван в Карпатах

ЄС дасть понад 1 млн євро на відновлення обсерваторії на горі Піп Іван в Карпатах
фото Рахів NEWS
На базі обсерваторії планують створити Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» Прикарпатського університету та Варшавського університету

Європейський Союз виділить 1 млн 53 тис. євро на відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван в українських Карпатах. Про це у Facebook повідомила віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На базі обсерваторії планують створити Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» Прикарпатського університету та Варшавського університету.

Відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Польщі.

Проект «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру» реалізують в межах програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

За кошти ЄС планують встановити сучасне метеорологічне обладнання, придбати необхідну рятувальну техніку та сучасне спорядження для українського і польського рятувальних загонів. Це допоможе виконувати пошуково-рятувальні операції у надскладних умовах високогір’я. Частину коштів витратять на ремонт та облаштування приміщень в межах завдань проекту.

«Цей грант досить складний з точки зору виконання. Зокрема, близько 50 відсотків грантових коштів буде спрямовано на ремонт, відновлення та адаптацію приміщень обсерваторії для потреб рятувальних служб і наукового центру», – зауважив ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, якого цитує «Євроінтеграційний портал».

За його словами, проект розрахований на два роки, але фактично він має бути реалізований протягом півроку, адже в умовах високогір’я вести будівельні роботи можна не більше трьох місяців на рік.

Відзначимо, що обсерваторія, яка в народі отримала назву «Білий слон» розпочала роботу в 1938 році. Коли почалася Друга світова війна, поляки ще встигли вивезти все цінне обладнання. Обсерваторія перейшла у власність СРСР. До червня 1941-го тут ще вели метеорологічні спостереження, а потім закинули. А далі просто розтягли все і лишилися тільки стіни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук