У Карпатах на вершині гори Піп Іван відкрили українсько-польську рятувальну станцію

Станція — це перший етап відбудови старої польської обсерваторії, згодом планується відновити метеорологічний центр

Представники польської делегації біля обсерваторії

На Івано-Франківщині на горі Піп Іван відкрито спільну українсько-польську гірську рятувальну станцію. Це частина проекту для відновлення діяльності астрономічно-метеорологічної обсерваторії на цій вершині, передає «Польське радіо».

Реконструкцію міжвоєнної обсерваторії, яка й дозволила відкрити рятувальну станцію, фінансує Польща у межах спеціальної грантової програми.

В урочистостях, що відбулися у вихідні, взяли участь представники державної влади України та Польщі, представники духовенства і, передусім, головні ініціатори відбудови обсерваторії – директор Інституту східних студій Варшавського університету Ян Маліцький та ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Ігор Цепенда.

Відкриття рятувальної станції

Прес-служба Івано-Франківської обласної адміністрації повідомила, що нині завершена перша черга реконструкції.

«Наступний етап відбудови обсерваторії буде спрямований на відновлення метеорологічного центру. З цією метою продовжуються внутрішні роботи щодо створення та укріплення перекриттів між поверхами будівлі, ремонт дахових перекриттів. Також завершено проектно-кошторисну документацію для встановлення блискавкозахисту над всіма приміщеннями обсерваторії, що створить безпечні умови для інсталяції наукового обладнання», – повідомили в ОДА.

Зазначається, що у перспективі заплановано створення Міжнародного тренувального центру гірських рятувальників, який об’єднає не тільки українських і польських рятувальників, але й фахівців з інших країн Карпатського регіону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук