Заступник мера Львова заявив, що в міському бюджеті нема грошей на монетизацію пільг

За монетизацію пільг з міської скарбниці доведеться платити по 400 млн грн в рік

ЕкономікаІрина Рєвунова, 17 травня 201817644

У бюджеті Львова на 2018 рік не передбачені кошти на монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті. Про це, відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу 17 травня, заявив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Нагадаємо, що в березні 2018 року Кабмін ухвалив постанову про монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті та зобов’язав місцеві адміністрації й органи місцевого самоврядування до 24 травня ухвалити відповідні рішення про монетизацію пільг у своїх регіонах чи містах. У квітні Львівська ОДА оголосила мінімальний розмір щомісячної доплати пільговикам Львівщини на проїзд, який мав би становити 135 грн. Монетизація пільг передбачає, що пільговики починають платити за проїзд у громадському транспорті, а натомість отримують від місцевих відділів соцзахису певну визначену суму коштів на проїзд.

За словами Сергія Бабака, на монетизацію пільг на проїзд усіх пільговиків у Львові потрібно близько 400 млн грн в рік, але таких грошей у міському бюджеті на 2018 рік нема. У міському бюджеті на цей рік було передбачено 77 млн грн на виплату компенсацій усім перевізникам Львова за перевезення пільговиків, в тому числі і пенсіонерів за віком. Таким чином, із запровадженням монетизації витрати з міського бюджету додатково зростуть щонайменше на 320 млн грн.

Відтак, за словами Бабака, найімовірніше міськрада до кінця року не впроваджуватиме монетизацію, а відшкодовуватиме перевізникам витрати на перевезення пільговиків. Водночас він уточнив, що віднайти гроші на монетизацію можна буде лише в тому випадку, якщо депутати Львівської міськради ініціюють перерозподіл коштів у цьогорічному бюджеті.

Сергій Бабак також наголосив, що підтримує прийняте напередодні звернення Львівської облради до президента, уряду та парламенту, у якому обласні депутати просять центральну владу виділити субвенцію з держбюджету на монетизацію пільг.

Нагадаємо, що напередодні, 16 травня, Асоціація перевізників Львівщини оприлюднила заяву про те, що з 1 червня усі пільговики мають платити за проїзд в автобусах.

«Із 1 червня 2018 року за проїзд в автобусах платять усі пасажири! Категорії громадян, для яких передбачена монетизація пільг, отримують компенсацію за проїзд в управліннях соціального захисту відповідно до місця проживання», – йдеться у заяві Асоціація перевізників Львівщини.

Голова цієї організації Іван Велійка уточнив ZAXID.NET, що заява Асоціації поширюється як на обласні, так і на міські автобусні маршрути. За його словами, перевізники з вересня 2017 року не отримують від ЛМР компенсацій за проїзд пільговиків через відсутність постійних договорів. Проте, на думку Велійки, якщо перевізникам виплатять заборговані компенсації, вони можуть погодитись на безкоштовне перевезення «певних категорій» пільговиків.

Раніше ж, у січні 2018 року, приватні перевізники запровадили платний проїзд у маршрутках для пенсіонерів. Натомість у комунальних автобусах АТП-1 та електротранспорті пенсіонери досі їздять безкоштовно.

Зазначимо, що постанова Кабміну містить перелік пільгових категорій, які мають отримувати кошти в межах монетизації. Це постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС та ліквідатори аварії; учасники бойових дій; особи, які отримали інвалідність внаслідок війни; діти з багатодітних сімей; ветерани ЗСУ, МВС, Нацполіції та ще низки держструктур; батьки загиблих військовослужбовців; люди з інвалідністю; реабілітовані особи. Пенсіонери за віком до цього переліку не входять.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук