Львівська мерія возитиме пенсіонерів безкоштовно у комунальному транспорті

Збитки від невідшкодованих урядом пільгових перевезень сягають 180 млн грн щороку

ЕкономікаІ.Р., 16 лютого 20185

Львівська мерія забезпечить безкоштовний проїзд пенсіонерів у комунальному транспорті, незважаючи на те, що з державного бюджету кошти на відшкодування перевезення пільгових категорій населення не надходять.

Перевезення пенсіонерів коштуватиме близько 180 млн грн на рік. Про це у відеозверненні повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Хочу коротко ще раз прояснити ситуацію з пільговими перевезеннями у Львові і як буде розвиватись ситуація. На сьогодні львівські пенсіонери їздять безкоштовно лише в громадському транспорті, який перебуває у власності громади. Це стосуються електротранспорту і тих автобусів, які є в нашому підпорядкуванні. Приватники почали брати гроші. Причиною є відсутність чіткої позиції держави. З одного боку уряд своєю постановою вирішив, що пенсіонери мають таку пільгу, а з іншої – банально забув передбачити на це кошти в бюджеті», – заявив Садовий.

Мер також повідомив, що міська влада Львова прийняла рішення власними зусиллями забезпечити 90 тисяч львівських пенсіонерів пільгою на проїзд у комунальному транспорті. За його словами, це коштуватиме 180 млн грн на рік.

«Це не просто для Львова, але будемо притримуватись цієї позиції. Електротранспорт і комунальні автобуси залишаться наразі безкоштовними для пенсіонерів. З іншого боку ми повинні розуміти, що на пільги, а також на закупівлю нового транспорту потрібні кошти і сьогоднішні тарифи не відповідають цим завданням. Для прикладу, при розрахунковому тарифі в 5 гривень 55 копійок ціна на проїзд в трамваї залишається 3 гривні. Тут нас чекають зміни», – сказав Садовий.

Разом з тим, чи підвищиться вартість проїзду в електротранспорті і наскільки, у мерії наразі не повідомляють.

Нагадаємо, з 20 січня приватні перевізники Львівщини запровадили повну оплату за проїзд для пенсіонерів за віком як у міських, так і в приміських та міжміських маршрутках. Натомість директор комунального перевізника АТП-1 Орест Хамула запевнив ZAXID.NET, що в міських комунальних автобусах проїзд для пенсіонерів залишиться безкоштовним. Комунальне АТП-1 обслуговує маршрути №1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32, 37, 45, 46, 47а, 55, 56, експрес-маршрут з АС «Західної» та нічні. Крім того, 15 лютого ЛМР створила друге комунальне АТП-2, яке поки не має автобусів і на маршрутах не працює.

Додамо, що вже понад півроку, з 1 липня 2017 року, у приміських та міжміських маршрутках, за наказом Львівської ОДА, діяла 50-відсоткова оплата проїзду для пенсіонерів за віком. Натомість у міських маршрутках всі пільговики, серед них і пенсіонери, досі їздили безкоштовно. Разом з тим, з 2016 року держава припинила відшкодовувати кошти за пільгові перевезення пасажирів у міському громадському транспорті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук