Зеленський підписав закон про заборону імпорту електрики з Росії

Водночас Кабінет міністрів має право скасовувати цю заборону на визначений ним термін для уникнення надзвичайної ситуації в об'єднаній енергосистемі України

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 25 грудня 20195420

Президент України Володимир Зеленський підписав закон зміни до закону «Про ринок електричної енергії», який передбачає заборону імпорту електрики з Росії за двосторонніми договорами.

«Метою документа є забезпечення належного контролю над цінами на електричну енергію за умов недостатньої конкуренції на цьому ринку; врегулювання питань роботи теплоелектроцентралей за нової моделі ринку електроенергії, що є необхідною передумовою для забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період», – повідомила в середу, 25 грудня, прес-служба президента..

Закон передбачає, що в разі істотного коливання цін на ринку електричної енергії Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має право встановлювати граничні ціни на цьому ринку «на добу наперед» з відповідним обґрунтуванням після консультацій з Антимонопольним комітетом.

Закон також встановлює заборону на продаж або постачання електричної енергії, імпортованої з Російської Федерації за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку. Водночас Кабінет міністрів має право скасовувати цю заборону на визначений ним термін для уникнення надзвичайної ситуації в об'єднаній енергосистемі України.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила цей закон 4 грудня.

Українські компанії відновили імпорт електроенергії з Росії на початку жовтня 2019 року. Перед тим кілька років імпорт електроенергії з Росії до України не здійснювався.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук