700 шахтарів мітингували на День соборності в Червонограді

23 січня 201314290
700 шахтарів мітингували на День соборності в Червонограді
фото day.kiev.ua
Шахтарі

22 січня в Червонограді через закриття шахт у Львівській області та блокування рахунків ДП «Львіввугілля» мітингували 700 гірників. Про це сьогодні у коментарі ZAXID.NET розповів заступник голови Львівської територіальної профспілки працівників вугільної промисловості України Антін Прокопик.

На мітингу були прийняті вимоги до міської та районної рад, зокрема не погоджувати техніко-економічні обґрунтування та проекти ліквідації шахт до повної відробки запасів вугілля. Крім цього, у Львівської облдержадміністрації гірники вимагають вирішити питання зняття арешту з розрахункових рахунків ДП «Львіввугілля» та недопущення їх наступних блокувань, вирішити питання збуту видобутого вугілля.

Також учасники мітингу звернулися до Кабінету Міністрів України і Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, щоб вони виключили шахти «Великомостівська» та «Зарічна» ДП «Льввівугілля» з «Поетапного плану дій щодо передачі збиткових шахт на підготовку до ліквідації» до повної відробки запасів вугілля. Гірники вимагають терміново виділити 215 млн грн бюджетних коштів на закупівлю обладнання для монтажу шести нових лав та 100 млн грн для видобутку нових запасів вугілля на шахтах «Степова», «Лісова», «Червоноградська».

Під час мітингу було також прийнято звернення шахтарів Галичини до працівників вугільної галузі України. «Звертаємось до своїх колег по праці з усіх регіонів України -  виступити єдиним фронтом на захист своїх соціально-економічних прав. Ми вимагаємо від уряду припинити закриття шахт, які мають запаси вугілля, надати державну підтримку на технічне переоснащення діючих шахт та забезпечити шахтарям безпечну працю і достойну заробітну плату», - сказано у зверненні.

«Можливо, скоро нам доведеться їхати до Львова пікетувати облдержадміністрацію і обласну податкову. Рахунки ДТ «Львіввугілля» повністю заблоковані. В нас є борги перед бюджетом, які ми не можемо сплатити. Як підприємство може працювати, якщо воно немає грошей? Жодна шахта не може зняти ні копійки. Ми можемо продати вугілля, але грошей використати не можемо», - сказав Антін Прокопик.

Він також розповів, що обіцяли розтермінувати борги до 2015 року, але цього не було зроблено.

Нагадаємо, мітинг планували провести через закриття шахт «Зарічної» і «Великомостівської», які ще мають запаси вугілля.

Як інформував ZAXID.NET, 15 січня близько 20 співробітників Львівської вугільної компанії пікетували будинок Адміністрації Президента з вимогами виплати і підвищення заробітної плати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук