Арбузов сподівається, що Рада дозволить оренду ГТС

Володимир Балита, 8 травня 20138163
Арбузов сподівається, що Рада дозволить оренду ГТС
фото tvi.ua
Сергій Арбузов

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов сподівається на прийняття Верховною Радою законопроекту про оренду української газотранспортної системи (ГТС).

"Законопроект, що дозволяє оренду української газотранспортної системи, необхідний для реформування паливно-енергетичної сфери країни. Я можу відповісти, для чого цей законопроект був розроблений і що очікує уряд від його прийняття. Такий крок необхідно було зробити, щоб продовжити реформування цієї галузі. І він продиктований побажанням Європейського Союзу навести порядок у галузі", - заявив Арбузов.

Він також висловив надію, що Рада найближчим часом прийме всі законопроекти, які подав уряд.

Відповідаючи на запитання про те, як прийняття документа позначиться на переговорах з Росією про зниження ціни на газ, перший віце-прем'єр-міністр відповів, що цей законопроект приймається в принципі, а не під когось, і тут немає жодної проблеми ні з Росією, ні з ЄС.

Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність із транспортування газу магістральними трубопроводами й зберігання його в підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених у результаті їх реорганізації.

Згодом екс-голова Фонду державного майна (1998-2003 роки) Олександр Бондар заявив, що Україна не продасть ГТС, а просто віддасть її Росії.

3 травня у Брюсселі міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький сказав, що Європейський Союз схвалює приватизацію української ГТС.

Додамо, що 22 лютого 2013 року президент Віктор Янукович під час програми «Діалог з країною» заявив, що Україна не продаватиме свою газотранспортну систему в разі створення газового консорціуму.

Віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко на щорічному енергетичному форумі інституту Адама Сміта заявив, що українська ГТС залишиться у державній власності.

Раніше екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник сказав, що Росія навряд чи зможе транспортувати газ до Європи без українських газосховищ, тому заяви про те, що українська ГТС у майбутньому стане Росії непотрібна – це політичний тиск для того, що заставити Україну вступити у Митний союз.

Довідка. Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км і газопроводів-відведень - 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1 449.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук