Азаров хоче втричі скоротити кількість ліків в Україні

Марта Кривецька, 11 листопада 20115533
Азаров хоче втричі скоротити кількість ліків в Україні
фото svit24.net
Микола Азаров

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що уряд значну увагу приділятиме якості та безпеці ліків. Він зауважив, що кількість лікарських препаратів, необхідна для повного забезпечення стандартів лікування - 3-5 тисяч, а зараз на українському ринку існує близько 16 тисяч найменувань.

Про це він заявив у п'ятницю під час відвідання фармацевтичної фірми "Дарниця".

«При необхідній кількості у 3-5 тисяч найменувань ліків на нашому ринку функціонує 16 тисяч. Чи потрібна така велика кількість? Напевно, не потрібна. Тому ми повинні запровадити міжнародні стандарти якості. Якщо ліки відповідають міжнародним стандартам, нехай реалізовуються на ринку», - сказав глава уряду.

Як повідомили у департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ, прем'єр-міністр України вважає, що необхідно на законодавчому рівні обмежити рекламу ліків. Він підкреслив, що це питання мають ґрунтовно вивчити фахівці.

«Я не спеціаліст у галузі охорони здоров'я, але, навіть, не будучи спеціалістом, я розумію, що приймати ліки, тільки керуючись рекламою, не можна. Але якщо нашим людям щодня казати, що препарат незамінний, то наші люди почнуть його пити. А від цього можуть з'явитися захворювання підшлункової залози. Тому я категорично проти такої реклами, і вважаю, що в інтересах пацієнтів її необхідно обмежити», - переконаний Микола Азаров.

Він також додав, що необхідно навести порядок у лікуванні та рецептурній справі: «Нам потрібно навести порядок у лікуванні та рецептурній справі. Рано чи пізно ми вийдемо на ті паспорти лікування, за якими працює вся Європа, та вийдемо на стандарти лікування».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук