Британські ЗМІ розповіли про переслідування в Україні борців з чорними лісорубами

Телеканал ITV показав масштабне розслідування про вирубки лісів в Україні

Британські ЗМІ розповіли про  переслідування в Україні борців з чорними лісорубами
фото ITV News
Британські журналісти разом з українськими активістами прикинулись мандрівниками, щоб потрапити на території, де ведуться незаконні рубки

Британські журналісти спільно з українськими захисниками карпатських лісів провели розслідування і з’ясували, що борці з «чорними лісорубами» піддаються переслідуванням, страху і терору.

Як йдеться у розслідуванні британського телеканалу ITV, журналісти якого відвідали Україну, розкривати проблему незаконних лісозаготівель небезпечно, а спроби зупинити її є вкрай складними.

У своєму матеріалі журналісти розповіли про випадок, який стався з ними в момент, коли вони їхали оглядати наслідки масової вирубки карпатських лісів. За їхніми словами, їм погодився допомогти один зі службовців лісової комісії. Але як тільки він зупинив їхній автомобіль, то попросив, аби присутні в ньому заховали його так, щоб його не помітили представники чорних лісорубів.

«Він обмінявся кількома словами з нашим водієм і вскочив у наш транспортний засіб з проханням сісти між двома пасажирами на середньому ряду, щоб його приховати. Він продовжував нервово оглядатися з боку в бік, коли вказував на шлях, що пролягав біля річки. Це був чоловік, який погодився допомогти нам і нашим гідам з благодійної організації з захисту довкілля “Лісова варта” знайти нові незаконні лісозаготівлі. І його в жодному разі не повинні бачити інші жителі села», – розповіли журналісти.

На вантажівки з деревами начепили приховані камери

Як пишуть автори розслідування, дорогою вони помітили чоловіка, який махав їм з проханням зупинитися. Під час цього лісівник зігнувся, а зверху на нього накинули куртку.

«Чоловік на вулиці зазирнув усередину фургона, і ми всі затримали своє дихання. Дивовижно, але він не помітив опуклості на задньому сидінні і помахав нам далі», – пишуть журналісти і зауважують, що через кілька секунд небезпека минула.

«Але це змусило мене зрозуміти, наскільки налякані люди від потужних бізнес-інтересів, які контролюють лісозаготівлю в Українських Карпатах», – пише автор розслідування і зауважує, що Якщо стане відомо, що він є інформатором, який працює з організацією, яка намагається запобігти незаконному знищенню лісів, це коштувало б йому роботи та загрожувало вигнанням з громади, у якій він проживає.

Журналісти і захисники лісів відвідали села поблизу гори Латундур у Рахівському районі Закарпатської області. Раніше тамтешні лісоруби вже відганяли активістів «Лісової варти», тому автори розслідування, аби уникнути неприємностей, вирішили прикинутися мандрівниками. Вони також бачили дорогі автомобілі власників незаконних пилорам.

Журналісти зіткнулися з протистоянням та закритою стежкою біля підніжжя гори Латудур

Ворожість місцевих до захисників лісу пов’язана з тим, що вони розглядають незаконну лісозаготівлю як спосіб заробітку.

Окремо автори матеріалу показали майданчики, де ліс рубають офіційно. При цьому вони зазначили, що документи на офіційну рубку можна легко підробити.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук