Частина української ГТС може бути законсервована, – прем’єр

Володимир Балита, 21 вересня 20137100
Частина української ГТС може бути законсервована, – прем’єр
фото vkurse.ua

Прем'єр-міністр Микола Азаров допускає консервацію частини газотранспортної системи України. Про це він заявив виступаючи на саміті «Ялтинської європейської стратегії».

"Можливо, нам потрібно законсервувати дві нитки. ... Ми можемо прийняти таке рішення", - сказав Азаров, нагадавши, що ГТС України експлуатується зараз лише на 60%, хоча потенційно обсяг прокачки газу через Україну можна збільшити до 200 мільярдів кубометрів, пише УНН.

Керівник уряду закликав Європу та Росію приймати рішення стосовно ГТС України, якщо вона їм потрібна.

Окрім цього, Азаров наголосив, що Україна буде і надалі скорочувати закупівлі російського газу в разі, якщо ціна на нього залишиться незмінною.

«Україна скоротила закупівлю газу за 3 роки з 41 до 25 мільярдів кубометрів газу. Ми й у подальшому будемо скорочувати закупівлю російського газу», – сказав Азаров.

При цьому він зазначив, що Росія лише програє, відмовляючись знизити ціни на газ для України, оскільки втрачає великого покупця газу.

Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км і газопроводів-відведень - 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1 449.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук