Через аномальне цвітіння водостей українцям порадили не купатися на узбережжі Одещини

Держпродспоживслужба також застерегла від споживання місцевої риби та морепродуктів

Зелені водорості на пляжі в Одесі

В Одесі та на узбережжі області людям порадили утриматися від купання в морі через аномальний розвиток водоростей. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Головновного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

«Через аномальне явище, яке спостерігається на пляжах Одеси та області, а саме інтенсивний розвиток водоростей, що може спричинити наявність у морській воді небезпечних речовин та мікробіологічних організмів, застерігаємо населення, особливо дітей, від купання у такій воді», – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією, причини цього явища – спека і дощі, які спровокували цвітіння водоростей.

Крім того, служба застерегла від споживання виловленої на узбережжі морської риби, мідій, креветок та інших морепродуктів.

Пес після купання на міському пляжі, фото «Думская»

Як інформує «ВВС Україна», Чорне море біля берегів Одеси набуло зеленого кольору через розмноження мікроскопічних організмів ціанобактерій Nodularia spumigena, які виділяють отруйні речовини. Таке інтенсивне забарвлення Одеської затоки спостерігають не часто. Фахівці стверджують, що на цвітіння води впливає рівень солоності води, а також забруднення.

«Перше – солоність води зменшилася, інтенсивність цвітіння – збільшилася. Друге – забруднення біогенними елементами: це мінеральні добрива, азотні добрива полів, миючі речовини, недостатньо добре очищені стоки міста, які потрапляють в море після злив», – пояснив біолог та керівник громадської організації «Зелений лист» Владислав Балинський.

Офіційно міська влада купатися у морі наразі не заборонила.

До слова, торік в серпні у Балтійському морі через аномальну спеку різко розмножилися деякі види водоростей, які є отруйними для людини. Мешканців Польщі, Литви та Швеції тоді теж закликали утриматися від купання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук