Чеський уряд урізав повноваження свого президента

СвітРоман Ганкевич, 3 червня 20158650
Мілошу Земану планують урізати повноваження президента

У середу, 3 червня, уряд Чеської Республіки затвердив проект змін в пункт конституції країни, що стосується повноважень президента.

Ініціатором цих змін виступив міністр з прав людини Іржі Дінтсбір, який свого часу балотувався на посаду президента і є критиком чинного глави держави Мілоша Земана, передає Лига.Новости.

Проект змін передбачає «послаблення ролі президента у зовнішній політиці держави», а також передбачає нові правила призначення членів банківської ради Національного банку. Зараз президент призначає їх одноосібно, а після прийняття змін до Конституції, повинен буде отримати згоду сенату країни на кожну з кандидатур.

Також діятимуть нові правила подачі конституційного оскарження тих чи інших рішень президента. Тепер пропозиції уряду має розглянути парламент країни.

Для прийняття змін до Конституції необхідно 120 із 200 голосів депутатів, тобто конституційну більшість. Наразі урядова коаліція має лише 111 голосів.

Тому кабінету міністрів необхідно заручитися підтримкою ще як мінімум 9 депутатів від опозиційних партій. У разі, якщо парламент внесе зміни до Конституції, їх має затвердити сенат республіки.

Як повідомлялося, президент Чехії Мілош Земан повідомив президенту Росії Володимиру Путіну, що «публічно протестував проти призначення санкцій щодо Росії».

Тоді ж Мілош Земан заявляв також про те, що війна на Донбасі майже закінчилася.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук