Чому львівського суддю не обрали до Вищої ради правосуддя

БлогиВіктор Трепак , 15 березня 2017 1404 7
Віктор Трепак
Колишній перший заступник голови СБУ (2015-2016 рр.)

Дуже шкода, що сьогодні з’їзд суддів не призначив на посаду члена Вищої ради правосуддя Сергія Гирича – голову Личаківського районного суд м. Львова. Йому трошки не вистачило голосів...

Давно по роботі знаю Сергія Васильовича як досвідченого і надзвичайно кваліфікованого суддю, а що у даному разі ще більш важливо – як порядну і принципову людину.

Наведу лише один приклад.

Саме суддя С.Гирич у 2007 р. своїм рішенням не дав можливості В.Медведчуку у своєрідний спосіб «зайти» до Вищої ради юстиції – він визнав протиправним поновлення повноважень Медведчука як члена ВРЮ самою Вищою радою юстиції. Крім того, суддя С.Гирич виніс окрему ухвалу про тиск на нього у цій справі з боку нардепа Портнова. Йому погрожували, що якщо рішення буде винесене не на користь Медведчука, то стосовно Гирича буде ініційоване питання про звільнення з посади.

І дійсно тодішній член ВРЮ вніс на її розгляд подання про звільнення Гирича з посади судді за порушення присяги. У Львові було організовано публічне цькування судді… Але Сергій Васильович вистояв.

Суддя Сергій Гирич достойно представляв би суддів у Вищій раді правосуддя. Був би надійним захисником незалежності судової влади і об’єктивним «суддею» суддів.

Але видно, Сергій Васильович не потрапив в «обойму» потрібних політичній владі.

На моє глибоке переконання, делегати з’їзду мали б виправити цю свою помилку при заповненні двох вакантних посад, які залишилися. Бо це – в інтересах правосуддя.

Оригінал

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук