Депутати міськради Києва хочуть зобов'язати продавців і офіціантів розмовляти українською

Також у міськраді планують законодавчо зафіксувати, що мовою діловодства та сфери обслуговування є тільки українська

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали у першому читанні проект рішення «Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині». Про це повідомляє прес-служба міськради столиці.

Відповідним документом пропонується встановити, що в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій комунальної форми власності є державна мова — українська.

Також прописано, що всі рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- та візуальної рекламної продукції мають бути написані українською або іншою мовою з обов’язковим зазначенням їх перекладу чи транслітерації.

«Також відповідний проект рішення покликаний чітко окреслити, що всі послуги в сфері обслуговування в столиці — спілкування з клієнтами, меню в закладах громадського харчування тощо, першочергово повинно здійснюватися українською мовою. Переходити на іноземну мову варто лише тоді, коли клієнт сам про це попросить. Це рішення носитиме рекомендаційний характер і покликане відновити історичну справедливість щодо нашої мови, яку століттями пригнічували», — наголосив депутат Київради Юрій Сиротюк, який є суб’єктом подання документу.

Рішення у першому читанні підтримав 91 депутат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук