ДТЕК Добротвірська ТЕС готується до надійної роботи взимку

Нещодавно ДТЕК Добротвірська ТЕС встановила новий автотрансформатор (5АТ) для надійності роботи електромережі, по якій вироблена Добротвірською електростанцією енергія йде до українців й на експорт.

Завдяки новому автотрансформатору (Запорізького трансформаторного заводу, вартість  44 млн грн) підвищилася надійність та якість роботи не лише електростанції, а й її електромереж, схем електричних з’єднань відкритих розподільчих пристроїв (ВРП) 110-220 кВ. Це покращить як надійність постачання електроенергії мешканцям Львівщини та шахтним районам Львівсько-Волинського басейну, так і збільшить експортні можливості електростанції.

Ще в серпні 2014 року попередній автотрансформатор вийшов з ладу, комісія за участю Запорізького трансформаторного заводу підтвердила недоцільність ремонту та непридатність у подальшому використання старого автотрансформатора.

Заміна трансформатора це частина ремонтної кампанії на Добротвірській ТЕС. Її загальна вартість становитиме 150 млн грн, ремонти тривають з квітня 2016 року. Вже завершено поточний ремонт енергоблоку №8 та поточні ремонти котлів електростанції і середній ремонт турбогенератора №5. Ці блоки та турбогенератори будуть надійно працювати взимку.


Новий автотрансформатор (5АТ)

1 вересня в середній ремонт вийшов енергоблок №7. Під час ремонту енергетики замінять водяний економайзер для покращення теплообміну, замінять два корпуси скруберів (газоочистних установок). Завдяки цьому викиди твердих частинок в атмосферу від блоку №7 знизяться. Ремонтні бригади також відремонтують млини, які подрібнюють вугілля на пил, замінять зношені елементи на нові.

«Ми усвідомлюємо, що цьогорічна зима буде складною через величезні борги ДП «Енергоринок» перед ДТЕК «Західенерго» в цілому і перед нашою станцією зокрема за вже вироблену електроенергію  2,6 млрд грн і 365 млн грн відповідно. Коштів замало, щоб провести необхідні обсяги ремонтів, повноцінно оновлювати обладнання. Але, ми робимо усе можливе, щоб провести ремонти й закупівлі. А персонал підприємства докладає максимум зусиль, щоб станція у зимовий період працювала безперебійно і давала людям світло і тепло», сказав директор ДТЕК Добротвірської ТЕС Олег Таращук.

Робота ДТЕК Добротвірської ТЕС вкрай важлива для енергетики Львівської області вона забезпечує половину необхідної для області електроенергії. Всю вироблену електроенергiю ДТЕК Добротвiрська ТЕС постачає в об’єднану енергосистему України, а диспетчер системи ДП «Укренерго» розподіляє її споживачам. У 2015 році ДТЕК Добротвірською ТЕС вироблено 2,2 млрд кВт∙год. електроенергії, а за даними НЕК «Укренерго» Львівська область спожила у 2015 році  4,4 млрд кВт∙год. Електростанція працює на вугіллі марки «Г» (газової групи) Львівсько-Волинського басейну та Донбассу. На ДТЕК Добротвірській ТЕС використовується 100% українського вугілля.

З 2012 року, з часу приватизації, ДТЕК інвестував в відновлення обладнання Добротвірської ТЕС майже 1,4 млрд грн. Одним з головних проектів оновлення застарілого обладнання стала реконструкція енергоблоку №8 вартістю маже 600 млн грн. Завдяки реконструкції «життя» блоку подовжено на 15 років, підвищена ефективність спалювання вугілля, викиди шкідливих речовин від енергоблоку зменшилися у 21 раз до європейських норм, потужність блоку збільшена на 10 МВт.

Довідка

ДТЕК стратегічний холдинг, що керує трьома операційними компаніями з активами у видобутку вугілля, тепловій енергетиці та дистрибуції, а також в альтернативній енергетиці та у видобутку газу. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК  Максим Тімченко. У ДТЕК працюють 127 тисяч осіб.

До портфеля активів у видобутку вугілля, тепловій енергетиці та дистрибуції входять 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю 18,6 ГВт; 5 підприємств із дистрибуції електроенергії, які обслуговують 5,2 млн клієнтів фізичних і юридичних осіб; 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик. Сегмент альтернативної енергетики представлено 1 ВЕС встановленою потужністю 200 МВт. Видобуток газу ведеться на двох родовищах із доведеними запасами у 20 млрд куб. м.

Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК 2014 року склав 47,8 млрд кВт∙год., із яких 651 млн кВт∙год. забезпечила ВЕС, передавання електроенергії мережами 53,8 млрд кВт∙год., видобуток вугілля 37,1 млн тонн, видобуток природного газу 752 млн куб. м.

Додаткова інформація: www.dtek.com

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук