Главу Православної церкви України Епіфанія інтронізували

Таким чином було здійснено останній формальний акт для початку функціонування нової церкви

Главу Православної церкви України Епіфанія інтронізували
фото Уніан
Митрополита Епіфанія інтронізували майже через два місяці після обрання його на цю посаду

В неділю, 3 лютого, у соборі Святої Софії в Києві відбулася церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія. Церемонія інтронізації пройшла в день його народження.

Зокрема, митрополит Гальський Еммануїл від Вселенського патріарха, митрополит Макарій (колишній предстоятель УАПЦ) та митрополит Симеон (колишній представник УПЦ МП) по черзі посадили митрополита Епіфанія на престол з виголосом «Аксіос» (достойний, гідний).

Після цього Епіфанію були піднесені ознаки предстоятельського сану. Зокрема, хрест підніс митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, панагію (невеликий образ Богоматері) підніс митрополит Юрій (Каліщук), який очолює Українську православну церкву в Канаді під омофором Вселенського патріархату, другу панагію підніс митрополит Антоній (Щербан) предстоятель Української православної церкви в США теж під омофором Константинополя.

Агенція УНІАН зазначила, що право носіння другої панагії — привілей предстоятелів помісних церков.

Після облачення у ці церковні символи інтронізація є довершеною і митрополит Епіфаній став повноцінним предстоятелем помісної Православної церкви України.

На інтронізації були присутні президент Петро Порошенко і представники делегації Вселенського патріархату, предстоятель УГКЦ патріарх Святослав, предстоятелі Римо-католицької церкви та протестантських церков, пише BBC News Україна.

Разом з тим почесного патріарха Філаррета на церемонії інтронізації Епіфанія не було через стан здоров’я.

«...Лікарі категорично заборонили йому у зв’язку із погіршенням стану здоров'я, із підвищенням тиску, перебувати поза лікарнею, він зараз перебуває під постійним наглядом», – повідомила агенція УНН з посиланням на предсттавників ПЦУ.

Однак після завершення богослужіння, на якому інтронізували Епіфанія, було зачитано прривітання від Філарета.

Інтронізація – публічне богослужіння, під час якого відбувається зведення предстоятеля церкви на його кафедру. Згідно з процедурою, зведення на престол відбувається під час літургії з одяганням новообраного ієрарха в богослужбовий одяг, який відповідає сану.

Інтронізація Епіфанія стала останнім формальним актом для початку повноцінної роботи нової церкви. Нагадаємо, 31 січня вона отримала офіційну юридичну реєстрацію і тепер парафії можуть переходити до неї офіційно. Ті парафії, які перейшли до ПЦУ до 31 січня, тепер можуть офіційно перереєструвати свої документи.

Після інтронізації митрополита Епіфанія заплановано перше засідання Священного Синоду Православної церкви України. На Священному Синоді мають остаточно узгодити, затвердити та призначити відповідальні посади та синодальні управління, які діятимуть в подальшому для розвитку єдиної помісної православної церкви.

Крім того, після інтронізації глави ПЦУ інші автокефальні православні церкви зможуть розпочати її офіційне визнання. Зазначимо, раніше питання визнання ПЦУ спричинило конфлікт у Болгарській православній церкві.

Православну церкву України утворили на Об’єднавчому соборі православних церков України 15 грудня. Тоді ж її главою обрали митрополита Епіфанія.

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня томос вручили Епіфанію.

За час існування ПЦУ до неї вже перейшли приблизно 200 парафій, що раніше підпорядковувалися Українській православній церкві Московського патріархату.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Сергій Думенко) народився 3 лютого 1979 року на Одещині. Дитинство та шкільні роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів.

1996 року поступив на навчання в Київську духовну семінарію, яку закінчив 1999 року за першим розрядом. У тому ж 1999 році вступив у Київську духовну академію, яку закінчив у 2003 році. Після успішного захисту кандидатської дисертації на кафедрі церковного права з темою «Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період та їхня характеристика» вчена рада Київської духовної академії присвоїла йому науковий ступінь кандидата богословських наук.

2006–2007 – стажувався у Греції, а саме в Афінському національному університеті на Філософському факультеті.

30 серпня 2012 року після успішного захисту докторської дисертації на тему «Вчення Православної Церкви про спасіння в контексті неперервності святоотцівського передання» спеціалізована вчена рада Київської православної богословської академії присвоїла йому науковий ступінь доктора богословських наук.

Служіння здійснював в Українській православній церкві Київського патріархату і був намісником її глави – патріарха Філарета.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук