Усі церкви УПЦ МП на Сокальщині перейшли до ПЦУ

Це перший з районів Львівщини, де не залишилось парафій УПЦ МП

Усі церкви УПЦ МП на Сокальщині перейшли до ПЦУ
Свято-Успенський храм у Великих Мостах на Сокальщині, що перейшов до ПЦУ

Дев’ять церков УПЦ МП, що розташовані на території Сокальського району Львівщини перейшли до Православної церкви в Україні (ПЦУ). Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Сокальської райради Микола Пасько.

«Ми якщо не перший,то принаймні один з перших районів України [у якому усі церкви УПЦ МП перейшли до ПЦУ]! Я завжди стверджував, що громада Сокальського району високопатріотична і свідома. Не зважаючи на певних політиканів місцевого розливу, які пробували поспекулювати на цій темі та посіяти розбрат в церковних громадах, українська помісна церква перемогла! В усіх 9 приходах нашого району так званої "московської церкви" прийнято рішення щодо переходу під управління рідної канонічної української церкви. Сокальщина повністю очистилась», – написав Микола Пасько.

Голова райради оприлюднив документи, що засвідчують рішення усіх громад перейти від УПЦ МП до ПЦУ. Зокрема, йдеться про громади у Великих Мостах, Угневі та у селах Карів, Корчів, Михайлівка, Піддубне, Свитязів, Стенятин, Шпиколоси.

Карта парафій, що перейшли з УПЦ МП до ПЦУ

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що рішення перейти від УПЦ МП до ПЦУ прийняв також найбільший храм УПЦ МП на Львівщині – церква Петра і Павла у Жовкві, а також церкви УПЦ МП у селах Піщани, Верчани (Стрийський р-н) та у селі Шандровець, що на Турківщині.

Додамо, що станом на грудень 2018 року на Львівщині було зареєстровано 60 громад УПЦ МП, 13 з яких уже перейшли до ПЦУ. Процес переходу церковних громад УПЦ МП до ПЦУ триває по всій країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук