Голова ЄП просить оприлюднити список євродепутатів, яких Росія не пускає на свою територію

СвітРоман Ганкевич, 2 жовтня 20141060

Голова Європейського парламенту (ЄП) Мартін Шульц зажадав від Росії розкрити повний список членів законодавчого органу Євросоюзу, щодо яких введено візові санкції, і повідомити конкретні причини, чому їм заборонений в'їзд в країну.

Про це йдеться в заяві Шульца, оприлюдненій напередодні, передає DW.

У листі на ім'я посла Росії в ЄС Володимира Чижова Шульц вказав, що «ЄС послідовно і прозоро наклав і оприлюднив персональні санкції щодо деяких російських чиновників за їх роль у приєднанні Криму і дестабілізації на сході України». Голова ЄП вважає, що Росія застосувала обмежувальні заходи «в довільному порядку», не обґрунтувавши їх прийняття.

Раніше Шульц направив запит російській владі після того, як Росія офіційно заборонила комісару ЄС Ребеці Хармс в'їжджати на російську територію.

Про заборону на в'їзд до Росії Хармс повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«Незважаючи на мій дипломатичний паспорт, мені відмовили у в'їзді до Росії. Мені повідомили, що я повинна повернутися назад наступним рейсом, і що в'їзд до Росії буде розглядатися, як кримінальний злочин», - написала вона.

Лідер фракції «Зелених» у Європарламенті планувала відвідати суд по справі української льотчиці Надії Савченко, обвинуваченої російськими слідчими в причетності нібито до загибелі російських журналістів.

Чижов підкреслив, що Хармс скористалася дипломатичним паспортом, тоді як здійснювала поїздку як приватна особа: мандата від Європарламенту у неї не було.

«Якби у неї був інший паспорт, вона звернулася б за візою, і їй було б відмовлено, тому що вона внесена до російського стоп-списку. Їй заборонили в'їзд до Російської Федерації. Причому заборона не через дану поїздку до Савченко, а в якості тієї міри, яку російська сторона застосувала після внесення до списку санкцій Євросоюзу достатньо великої групи депутатів Державної думи і членів Ради Федерації Федеральних Зборів РФ», - заявив російський дипломат.

«Дехто задає питання, чому ці списки осіб, щодо яких запроваджено санкції, не є публічними і не оприлюднені. Ну, така наша практика в даному випадку. Якби пані Хармс або її представники звернулися до мене чи моїх співробітників, ми б їм порадили утриматися від поїздки», - додав постійний представник Росії при ЄС.

Нагадаємо, євро комісар Ребека Хармс повідомила, що після трьох годин перебування в аеропорту Москви їй повідомили, що вона є «небажаною» персоною в Росії, а її в'їзд може бути розцінений як «кримінальний злочин».

За словами помічниці Хармс, депутата Європарламенту наполегливо попросили наступним рейсом повернутися в Брюссель. Вона також повідомила, що рішення про заборону в'їзду Хармс в Росію було прийнято російським МЗС після обіду у четвер, 25 вересня. Мова йде про «санкції російського уряду відносно окремих європарламентарів, які включають обмеження на в'їзд до Росії».

Відомо, що 26 вересня Ребека Хармс мала спостерігати за судовим процесом над Надією Савченко. Євродепутат відома своєю проукраїнською позицією. Це вперше їй відмовили у в’їзді на територію Російської Федерації.

Нагадаємо також, що 26 вересня Росія пригрозила заборонити в'їзд до країни багатьом іншим європейським політикам через запровадження санкцій ЄС щодо РФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук