Кернес не дозволив перейменовувати проспект Героїв Сталінграда у Харкові

Кернес не дозволив перейменовувати проспект Героїв Сталінграда у Харкові
На думку Кернеса Сталінградська битва була переламним моментом у Другій Світовій війні і не відноситься до проблеми декомунізації

Проспект Героїв Сталінграда у Харкові збереже свою назву, оскільки не ввійшов до переліку топонімічних об'єктів, що підлягають перейменуванню за законом про декомунізацію. Про це у своїй відповіді на електронну петицію про перейменування проспекта в межах декомунізації написав міський голова Харкова Геннадій Кернес, повідомляється на сайті міськради.

Як зазначається, над укладенням переліку топонімічних об'єктів у Харкові працювала робоча група, яка врахувала і науково-консультативні висновки науковців двох університетів.

«Щодо найменування проспекту Героїв Сталінграда було встановлено, що вулицю Байрона було перейменовано у проспект Героїв Сталінграда рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради народних депутатів від 10.11.1982 № 456 на відзначення 40-ї річниці Сталінградської битви. Сталінградська битва була переламним моментом у Другій Світовій війні. Визволення Харкова як у лютому, так і в серпні 1943 року було логічним продовженням подій Сталінградської битви. Виходячи з цього, згаданою вище робочою групою було визначено, що назва проспекту Героїв Сталінграда під дію зазначеного закону не підпадає», - йдеться у відповіді.

Крім того, за словами Кернеса, у Харкові у повоєнний час проживало багато учасників Сталінградської битви, а двоє з них - Михайло Смільський та Федір Тюленєв – удостоєнні звання Героя Радянського Союзу безпосередньо за подвиги під Сталінградом.

З огляду на це, підсумував Кернес, для перейменування проспекту Героїв Сталінграда в місті Харкові підстави відсутні.

До слова, з 3 листопада електронна петиція на ім'я Кернеса про перейменування проспекту Героїв Сталінграда на проспект імені загиблого в зоні АТО випускника історичного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Мирослава Мисли набрала понад 5 тис. голосів і міський голова мав дати на неї відповідь. Учасник Революції Гідності доброволець Мирослав Мисла загинув 2 жовтня минулого року в Луганській області від поранення у спину. Уродженець Закарпаття, він останні роки жив у Чугуївському районі Харківської області, де й похований.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук