Київська фірма «кинула» українських заробітчан на мільйони гривень

Київська фірма «кинула» українських заробітчан на мільйони гривень
фото ТСН
Компанія позбирала з заробітчан по 300 євро і зникла з офіса, який орендувала.

У Києві товариство «КСД плюс», що нібито займалось працевлаштуванням людей за кордоном, обдурило сотні українців, які хотіли працевлаштуватись у країнах ЄС. Про це повідомляє ТСН.

Як зазначається, компанія за послуги брала по 300 євро з кожного заробітчанина. Однак терміни відправки людей постійно відкладалися на кілька місяців. Коли людям увірвався терпець і вони з регіонів почали їхати до столиці, виявилося, що фірми вже немає.

«Я подивився, там було 260 заявок. Це з кожного якщо взяти по 300 євро, то вийде майже 3 мільйони у гривнях», - каже Леонід, який хотів працевлаштуватися в Бельгії.

Потенційних заробітчан ніхто на роботу так і не влаштував. Коли на фірмі перестали відповідати на дзвінки - люди кинулися в офіс, забирати кошти, але двері фірми ніхто не відчинив. Ошукані люди викликали поліцію і написали заяву. Журналісти дізналися, що про цю фірму інформації небагато. Власником «КСД плюс» значиться Іван Коловертних, товариство має код ЄРДПОУ. На сайті Мінсоцполітики інформації про наявність у цієї компанії ліцензії на правевлаштування за кордоном немає.

Експерти з асоціації компаній із міжнародного працевлаштування пояснили, що ліцензія - це перше, на що варто звертати увагу заробітчанам. Адреси на ліцензії та місцеперебування фірми мають обов'язково збігатися, а розраховуватися краще безготівково. «У договорі в обов'язковому порядку повинен бути прописаний той ліцензіат, на якого видана ця ліцензія. Це не може бути якийсь СПДшник (ФОП). Якщо вам кажуть, коли ви приходите, що ми можемо вас влаштувати і в Канаду, і в ОАЕ, і в Китай, - хлопці, з вас просто хочуть взяти гроші. В реальності я не зустрічав більше 2-3 країн і зазвичай це країни ЄС», - розказав експерт Василь Воскобойник.

Адвокати кажуть, що навіть коли всі кінці підчищено, шанс когось покарати - є. «Якщо знати, хто керівник, якщо він не був номінальним, можна звернутися до державного виконавця з проханням заборонити виїзд цьому керівнику за кордон. Можна вчиняти дії щодо працівників цієї фірми, накладати арешт на рахунки, також забороняти вчиняти певні дії», - пояснив адвокат Микола Хахула.

За його словами, найчастіше обман криється в самому договорі - замість працевлаштування надають інформаційно-консультаційні послуги. «Фактично компанія не несе відповідальність за те, що вона не влаштує людину на роботу за кордоном», - розказав Микола Хахула.

Між тим у поліції заявили, що провадження вже розслідують, однак кваліфікували його не як масштабне шахрайство, а як дрібне - за частиною першою статті 19 КК України, де відповідальність обмежується адміністративним штрафом. Адвокати ж кажуть, що справа тягне як мінімум на частину другу, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук