«Київводоканал» заявив у поліцію про можливе отруєння Десни міндобривами

«Київводоканал» заявив у правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння міндобрив у Десну, повідомила його прес-служба.

25 березня фахівці водоканалу обстежили територію поблизу селища Новосілки на березі річки Десна вище за течією від Деснянського водозабору. «На місці було виявлено переорані з осені сільськогосподарські угіддя на відстані близько 40-50 метрів від берега річки, а на території невідомого підприємства у селищі – мішки з мінеральними добривами. На сьогоднішній день ознак внесення добрив на поля не виявлено», – йдеться в повідомленні.

Представники «Київводоканалу» спільно з селищним головою Новосілок безпосередньо на місці повідомили у правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння добрив у Десну. Наразі поліція має встановити власника угідь та повідомити йому про неможливість внесення добрив в зоні санітарної охорони річки.

У водоканалі наголосили, що, згідно з Водним кодексом України, захисні смуги по берегах уздовж води для великих річок встановлюються на відстані 100 метрів. Тут забороняється розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також зберігання та застосування пестицидів і добрив.

Крім того, постанова «Про зони санітарної охорони відкритих джерел централізованого водопостачання населення м. Києва» від 1991 року передбачає кілька зон санітарної охорони Десни. Зокрема, другий пояс охоплює її акваторію і територію 500-метрових прибережних смуг по обох її берегах вверх по течії до міста Чернігова включно, вниз по течії – до гирла.

Як відомо, Деснянська водопровідна станція забезпечує питною водою 60% Києва. 23 березня столичні екологи заявили, що воду у Деснянському водозаборі можуть отруїти азотними добривами. Зазначає «Українська правда».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук