Конкурс з вибору членів Нацагентства з протидії корупції заблокували через конфлікт

У вівторок вночі було заблоковане проведення конкурсу з обрання членів Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК), запуск якого є однією з двох останніх вимог для лібералізації Євросоюзом візового режиму для України, повідомили члени виборчої комісії НАЗК після її засідання.

Конфлікт стався навколо пропозиції обрати до складу НАЗК колишнього заступника міністра юстиції, члена антикорупційної групи «Реанімаційного пакету реформ» (РПР) Руслана Рябошапки, пише Європейська правда. За результатами рейтингового голосування його обрання підтримали п’ятеро з восьми членів комісії. Троє поставили Рябошапку на перше місце, двоє – на друге (двох членів комісії ще досі не обрали). Водночас, троє представників комісії – Віктор Шлінчак, Леся Шевченко та перший заступник міністра юстиції Інна Севостьянова синхронно дали Рябошапці найнижчі бали (в тому числі за професійну компетенцію), тим самим заблокувавши його обрання.

Севостянова, аргументуючи своє голосування, визнала, що насправді занизила його бали не через професійні претензії. За її версією, Рябошапка «співпрацював з Лавриновичем» і не гідний брати участь у роботі НАЗК. Сам Рябошапка спростував ці припущення і зазначив, що прийшов до Мін’юсту в березні 2014 року, а звільнився в жовтні за власним бажанням «через персональний конфлікт з міністром (Павлом) Петренком».

Низка інших представників комісії у відповідь під час цього конфлікту звинуватили Шлінчака та Шевченко у тому, що вони представляють інтереси Мін’юсту, хоча мали б бути незалежними. Леся Шевченко, президент фундації «Відкрите суспільство», в свою чергу наполягає, що має до Рябошапки виключно професійні претензії, які грунтуються на попередньому досвіді співпраці з ним.

У підсумку через емоційний перебіг засідання рішення про обрання членів НАЗК було заблоковане. Комісія оголосила перерву до вечора 15 березня.

Варто наголосити, що дообраня членів НАЗК, так само як і переголосування закону про електронне декларування, є однією з двох вимог візової лібералізації для короткострокових поїздок до ЄС.

НАЗК, зокрема, має перевіряти декларації про доходи посадовців з метою запобігання корупції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук